Naši ľudia v zahraničí: Slovenská poštárka v Česku nedoručovala zásielky, doma ich mala 8 vriec

1254

Osem vriec nedoručených zásielok zostalo v jednom byte v Prostějove po predchádzajúcej nájomníčke, ktorá pracovala ako doručovateľka. Objavil ich po jej vysťahovaní majiteľ bytu. Podľa polície sa medzi nimi našlo aj 112 otvorených zásielok. Bývalú doručovateľkou polícia vypátrala na Slovensku. Žena je stíhaná za porušenie tajomstva prepravovaných správ, za čo jej hrozí až päť rokov väzenia.

Zásielky boli objavené vlani v októbri, polícia o nich informovala až teraz. Našiel je štyridsaťšesťročný majiteľ, ktorý vošiel do svojho bytu v Brnianskej ulici po vysťahovaní predchádzajúcich nájomníkov.

„V byte našiel väčšie množstvo nedoručených listových a reklamných zásielok a reklamných letákov. Pretože vedel, že jeho predchádzajúca nájomníčka bola zamestnancom spoločnosti poskytujúce doručovacie služby, informoval o náleze túto firmu,“ uviedol prostějovský policajný hovorca František Kořínek.

Naši ľudia v zahraničí: Bezdomovec Polák v Prahe brutálne ubil dve ženy. Súd mu potvrdil trest 35 rokov

Firma sa potom obrátila na políciu. „Všetky nedoručené zásielky napokon naplnili celkom osem vriec,“ doplnil Kořínek. Medzi nedoručenými zásielkami bolo podľa neho nájdených aj 112 kusov otvorených.

Polícia podľa Kořínka potom štyridsaťsedemročnú bývalú doručovateľkou vypátrala na Slovensku, kde ju vypočula slovenská polícia. „Žena nedoručenie istého množstva zásielok pripustila, otvorenie niektorých z nich však poprela,“ dodal Kořínek.