Jean-Marie Loret, muž ktorý bol synom Adolfa Hitlera

2351

Jean-Marie Loret sa domnieval, že je Hitlerov syn. Najal vedca a hľadal pre to dôkazy. Tie najzávažnejšie sa našli až po jeho smrti. Ale napriek tomu nie je dodnes vôbec isté, že Loret je skutočne Hitlerov syn.

V júni roku 1917 istá Charlotte Lobjoie stretla nemeckého vojaka. Charlotte a vojak mali spolu mali krátky, no intenzívny pomer. Charlotte spomína, že jej nemecký milenec bol veľmi vznetlivý a prepadal záchvatom zúrivosti. To sa jej nezdalo nijako divné, takí sa jej vlastne zdali všetci Nemci.

Vojak sa potom vrátil do zákopov kdesi u Seboncourtu, a tým ich vzťah skončil. Lenže Charlotte po čase zistila, že je tehotná. Vojna sa chýlila ku koncu, Nemci utekali z Francúzska a Charlotte nechcela mať dieťa s Nemcom. Vedela, že by jej to prišlo draho. Keď sa jej narodil syn, dala mu meno Jean-Marie a dala ho na adopciu rodine Lorete.

Jean-Marie Loret

Nikdy nehovorila o otcovi dieťaťa, len sa zmienila, že to bol nemecký vojak. Až na smrteľnej posteli prezradila jeho meno – Adolf Hitler.

Bolo iróniou osudu, že za druhej svetovej vojny Jean-Marie bojoval za Francúzsko v pevnostiach Maginotovej línie aj neskôr ako člen hnutia odporu. Ak boli slová jeho matky pravdivé, potom bojoval proti svojmu otcovi.

Keď sa dozvedel, kto je jeho biologickým otcom, pochopiteľne z toho nebol vôbec nadšený. Začal pátrať na vlastnú päsť. Tiež si najal vedcov, ktorí mu mali pomôcť nájsť dôkazy, či je skutočne Hitlerovým synom.

Chcel skúmať Hitlerovu krvnú skupinu a písmo, ale problém bol, že zo strany „Hitlera“ bola pramalá spolupráca. Nájsť čokoľvek bolo veľmi ťažké. Nemeckom však tou dobou išli fámy, že Hitler mal možno potomkov a tí sa raz pokúsia vzkriesiť Tretiu ríšu. Olej do ohňa prilial bývalý Hitlerov komorník Heinz Linge, ktorý vyhlásil, že mu Hitler raz povedal, že kedysi splodil syna.

Medzitým vedcami najatí Loretom zistili, že má skutočne rovnakú krvnú skupinu. A tiež si boli vizuálne podobní. Mohlo to ale stačiť ako dôkaz?

Samotný Loret si nebol istý. Na sklonku života napísal autobiografiu, kde poctivo konštatoval, že žiadne priame dôkazy nemá. Na druhú stanu napísal, že Hitler o jeho existencii vedel, a práve preto sa rozhodol zničiť všetky dôkazy a navždy o svojom synovi mlčať. Loret teda až do svojej smrti veril, že je Hitlerov syn.

A ako sa ukázalo po jeho smrti, pravdepodobne mal pravdu. Vo vojenských archívoch nemeckej armády boli nájdené zápisy o tom, že Lobjoie dostávala od svojho milenca peniaze v hotovosti, ktoré jej posielal. Boli teda preukázateľne v kontakte aj v čase, keď už bola tehotná, a zrejme o jej tehotenstve tak vedel. V jej byte potom bolo nájdených niekoľko obrazov podpísaných menom Adolf Hitler.

Portrét Charlotte Lobjoie, podpísaný Adolf Hitler

Že je Loret Hitlerov syn, nakoniec vzal ako fakt aj rodinný právnik, ktorý na základe týchto zistení oznámil Loretovým potomkom, že môžu získavať peniaze z predaja knihy Mein Kampf. Nikto z nich ale o to nemal záujem a ani si neželali naďalej pátrať po tom, či majú alebo nemajú niečo spoločné s Adolfom Hitlerom.