Slováci v zahraničí: Polícia zadržala v Írsku Slováka údajného vraha Jany Svobodovej

Proti vydanie sa hodlá brániť!

1995

Po štyroch rokoch vyšetrovania sa ukázalo, že Češku mali uniesť dvaja slovenskí recidivisti. Ľubomír Behan (27), ktorý sa preslávil útekom z väznice v Leopoldove, a Marek Potoček (27), ktorého slovenskí policajti hľadajú už od roku 2016 kvôli majetkovej trestnej činnosti.

Polícia v Severnom Írsku zadržala Slováka, ktorý je podozrivý z vraždy českej podnikateľky Jany Svobodovej! Zadržanému Mariánovi P. (28) sa ale späť do vlasti nechce a chce sa proti vydaniu do vlasti brániť. Telo nebohej ženy stále nebolo nájdené.

Najmenej v štyroch rôznych krajinách Európy museli policajti spolupracovať, aby rozkryla prípad zmiznutia českej podnikateľky Jany Svobodovej.

Hoci jej telo nebolo nikdy nájdené, domnievajú sa slovenskí policajti, že ju zavraždila dvojica mužov – recidivista Ľubomír B. a jeho údajný komplic Marián P. Obaja boli obvinení už v novembri roku 2018 z toho, že nešťastnú ženu olúpili a zavraždili.

Ľubomír B. si podľa hovorkyne slovenských policajného prezídia Denisy Bárdyové odpykáva trest vo väzení za iný trestný čin. Marián P. však zmizol ako para nad hrncom. Slovenská polícia oznámila, že sa ho v spolupráci s írskymi a severoírskymi policajtmi konečne podarilo nájsť. V stredu bol zadržaný v meste Armagh v Severnom Írsku.

Útek väzňa

Ako uviedol portál Belfast Telegraph, muž bol zadržaný vo svojom príbytku a následne pomocou videomostu predstúpil pred súd v Belfaste. Počas predbežného vydávacieho vypočutia sa jeho právny zástupca Sean Mullan už vyjadril v tom zmysle, že sa Marián P. hodlá proti vydanie na Slovensko brániť. Ako tiež portál uviedol, hodlá Marián P. výhľadovo tiež požiadať o prepustenie.

Desivé detaily únosu podnikateľky Jany! Ako sa zbavili tela a kam zmizlo jej auto?

Svobodovu podľa skorších informácií naposledy videli spolupracovníci v polovici júla 2015 pri odchode zo zamestnania. Domov ale nedorazila a svojim blízkym o sebe nepodala žiadnu správu, jej mobilný telefón bol naposledy lokalizovaný v oblasti Jihlavy. Súkromná spoločnosť, pre ktorú nezvestná pracovala, vtedy vypísala odmenu jeden milión korún za informácie, ktoré povedú k vypátraniu nezvestnej.

Slováci v zahraničí vraždili! V mobilheime zmasakrovali manželský pár

Do pátrania po žene a jej osude sa najprv zapojili českí kriminalisti. Vlani v máji ale hovorca pražských policajtov Tomáš Hulan potvrdil, že vyšetrovanie možného násilného skutku voči nezvestnej manažérke odovzdala polícia svojim slovenským kolegom.