Desivé detaily únosu podnikateľky Jany! Ako sa zbavili tela a kam zmizlo jej auto?

3134

Prípad záhadného zmiznutia českej podnikateľky Jany Svobodovej zamestnáva kriminalistov už štyri roky. V novembri minulého roka slovenskí policajti ukázali na dvoch údajných páchateľov. Češku mali uniesť a zabiť dvaja Slováci – Ľubomír Behan (26) a Marek Potoček (27), ktorý je už tri roky na úteku pred zákonom. Slovenské médiá teraz prišla s šokujúcimi detailmi týkajúcimi sa ako zmiznutie podnikateľky, tak jej vraždy alebo spôsobu, ktorým sa páchatelia mali zbaviť jej tela a autá.

Podnikateľka Jana Svobodová zmizla takmer bez stopy 15. júla 2015. Okolo šiestej hodiny večer odišla z práce v pražských Holešovicích, za ďalšiu hodinu ale jej auto zachytili kamery na ceste v stredočeskom Velemíne.

Jana už za volantom nesedela, na mieste vodiča a spolujazdca sedeli dvaja neznámi muži. Krátko po deviatej večer bol potom naposledy zachytený signál podnikateľkinho  telefónu v Antonínovom Dolu na Jihlavsku.

Podnikateľka Jana zmizla pred 4 rokmi! Za vraždu teraz zatkli dvoch mužov

Po štyroch rokoch vyšetrovania sa ukázalo, že Češku mali uniesť dvaja slovenskí recidivisti. Ľubomír Behan (27), ktorý sa preslávil útekom z väznice v Leopoldove, a Marek Potoček (27), ktorého slovenskí policajti hľadajú už od roku 2016 kvôli majetkovej trestnej činnosti. Teraz je na Potočka v súvislosti so zmiznutím Jany Svobodovej vypísaný aj európsky zatykač.

Vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu policajti odmietajú prípad bližšie komentovať, slovenským médiám sa ale podarilo zistiť, ako malo k zločinu dôjsť. Podľa informácií televízie Markíza najprv jeden z údajných páchateľov podnikateľku fyzicky napadol.

Slováci v zahraničí: Slovenský Fantóm plzenských prostitútok si odsedí päť rokov. Hodiny ich mučil!

Ženu potom mala dvojica zabiť spoločne a jej telo zakopať na neznámom mieste pomocou náradia, ktoré si zaobstarali. Ukradnutý automobil vraj komusi predali. Kriminalisti ostatky Jany Svobodovej podľa servera hľadali už na niekoľkých miestach, ale doteraz sa im ich nepodarilo nájsť.