Slováci v zahraničí: Slovenský Fantóm plzenských prostitútok si odsedí päť rokov. Hodiny ich mučil!

1505

Fantóm plzenských prostitútok si definitívne odsedí päť rokov. Slovák Tomáš Frťala (32), ktorý vlani na jar napádal, bil a znásilňoval kňažky lásky, neuspel s odvolaním.

Krajský súd v Plzni teraz potvrdil marcový verdikt súdu okresného. Obhajoba pritom tvrdila, že jedna zo svedkýň je nevierohodná. Jednalo sa o prostitútku Ivanu M. (44), ktorú nedávno ako stratenú hľadala niekoľko dní rodina aj polícia.

Frťala ju napadol hneď dvakrát. Prvýkrát ju týral celé štyri hodiny. „Vyhrážal sa jej zabitím, nútil ju pozerať sa mu do očí, pri súloži jej ukazoval v mobilnom telefóne fotografie maloletých dievčat,“ uviedla v napadnutom rozsudku sudkyňa Lenka Prýcová.

Česko-Slovenský gang v Anglicku znásilňoval a nútil neplnoleté dievčatá k prostitúcii

Druhýkrát si Ivanu M. vybral na Domažlickej ulici o necelé dva mesiace neskôr. Dohodli sa na masturbácii, Frťala sa ale ani po pol hodine nevzrušil. Keď chcela žena odísť, rozzúril sa. „Pritiahol ju k sebe, zakryl jej dlaňou ústa a povedal, že keď nebude revať, nič sa jej nestane,“ opísala Prýcová. Ženu zachránilo, že jej zazvonil mobil.

Trojica Slovákov sa prezentovala brutálnym činom v Anglicku: Poliali trojročného chlapčeka kyselinou! Zúfalý plač dieťaťa si nahrávali

Fantóm zaútočil ešte na ďalšie štyri prostitútky. Bil ich, kopal, vyhrážal a za sex neplatil. Keď z Domažlickej ulice, vyhlásenej lokality plzenských kňažiek lásky, zmizol, všetky si oddych. Jeho uväznenie prijali s vďakou. „Teraz je pokoj, násilie sa tu nedeje,“ pochvaľovala si Ivana M.