Trojročnému chlapčekovi podľa polície chladnokrvne chrstol kyselinu do tváre! Vo Veľkej Británii pokračuje súd so siedmimi obžalovanými, ktorí mali v lete roku 2018 v jednom z obchodov vo Worchestri poleptať malé dieťa. Obžalovaní, medzi ktorými je aj otec obete, sú aj traja Slováci a jedna Češka. Jeden z mužov si mal podľa obžaloby dokonca útok nahrať na telefón.

Záznam dlhý dvadsať deväť sekúnd bol prehraný pred súdom. Obžaloba tvrdí, že mal poslúžiť ako dôkaz hrozného činu, ktoré by páchatelia následne predložili objednávateľovi, otcovi poleptaného trojročného chlapčeka.

Podľa obžaloby je čin prácou organizovanej skupinky, akt samotný ale údajne vykonal Slovák Adam Č .. Vlani 21. júla ho pri tom mal pomocou aplikácie Messenger natočiť jeho krajan, Jan D. Práve on teraz stál pred súdom a podrobil sa krížovému výsluchu od štátneho zástupcu .

Ján D. (25)

Slovák najprv odmietol, že by nahrávku vydal úmyselne. Podľa svojich slov počas nakupovania nahrával odkaz svojej žene. V ňom sa vraj chcel opýtať, či má deťom kúpiť nejaké hračky. To mu ale štátny zástupca Jonathen Rees príliš neveril. „Jednoducho ste to zapol presne tri sekundy predtým, než sa odohral ten útok, áno?“ Spýtal sa ho na súde útočne prokurátor. To Jana rozhodilo. „Keď som bol na telefóne, tak som možno niečo stlačil, neviem,“ uviedol nepresvedčivo. Keď sa ho prokurátor pýtal na to, či vôbec o možnosti nahrávania na Messengera vie, odpovedal, že nevie. Takto sa výsluch chvíľku ťahal.

Už je známa národnosť kumpánov, ktorí zohavili chlapčeka kyselinou! Sú to traja Slováci

„Predpokladám, že dôvod obstaranie nahrávky bol jasný. Chceli ste mať jednoducho dôkaz toho, že ste tú prácu odviedli,“ vyhŕkol počas súdu ostro naladený Rees na Jana D. To Slovák razom odmietol. „Proste ste si nahral na telefón, ako ten malý chlapček po útoku plače, že?“ Pokračoval prokurátor. „Nie,“ počul opäť rovnakú odpoveď Rees. Potom prokurátor nechal záznam prehrať. Úplne zreteľne na ňom bol chlapcovu plač počuť.

Norbert P. (22)

Jan D. na súde pripustil, že mali ženu sledovať. Keď sa ho ale prokurátor spýtal, prečo teda hneď po čine, ktorý údajne nevykonali, z obchodu utiekli, Jan D. uviedol, že mu jeden z jeho parťákov povedal, že už pôjdu domov, pretože sú unavení. To ale štátneho zástupcu rozpálilo dobiela. „Sú to všetko blbosti, že pane? Vaše tvrdenie, prečo ste odišli, je jednoducho absolútna blbosť,“ oboril sa Rees na Slováka.

Adam Č. (27)

Po niekoľkých ďalších otázkach zasadnutie súdu skončilo, pokračovať ale bude ďalšími výsluchmi.

K poleptaniu trojročného chlapca kyselinou došlo v júli minulého roka, keď ho mala partia Slovákov poliať kyselinou sírovou. Útok si mal objednať štyridsaťročný otec dieťaťa. Motív činu? Otec sa údajne nemohol zmieriť s tým, že ho partnerka a matka jeho dieťaťa opustila. Najal si tak preto ostatných obvinených, aby dieťa poranili a matku zdiskreditovali. Plánovanie útoku však muž odmieta.

Na slobodu ide netvor, ktorý znetvoril kyselinou krásnu modelku.

Úloha obžalovanej Češky Martiny B. v kauze je zatiaľ nejasná, podľa niektorých informácií ale mala chlapca sledovať a následne ho napadnúť blízkosti jeho školy. Vraj sa ale bála, pretože na mieste bolo vtedy veľa ľudí.

Medzi obvinenými ďalej figurujú dvaja muži z blízkeho východu JABARA P. a Saied H. a tiež Slovák Norbert P.