Na slobodu ide netvor, ktorý znetvoril kyselinou krásnu modelku.

3930
Katie Piper a Stefan Sylvestre

Sotva sa dala dokopy, zasiahla ju ďalšia rana! Britská modelka a moderátorka Katie Piper (34) sa dozvedela, že z väzenia bude čoskoro prepustený útočník, ktorý ju na celý život zohavil kyselinou. Podľa výboru pre podmienečné prepustenie vraj už nepredstavuje pre spoločnosť žiadnu hrozbu!

Katie mala nabehnuté na žiarivú modelingovú kariéru, v roku 2008 sa jej ale obrátil život naruby. Násilnícky a ohrdnutý priateľ David si po rozchode s Katie najal muža, ktorý jej chrstol kyselinu sírovú do tváre a spôsobil jej tak rozsiahle popáleniny. Expriateľ David Lynch a páchateľ Stefan Sylvestre (30) za odporný útok vyfasovali obaja doživotie. Katie absolvovala desiatky plastických operácií a po odsúdení oboch mužov dúfala, že tým jej utrpenie skončí. Teraz jej ale úrady zasadili tvrdú ranu.

Výbor pre podmienečné prepustenie sa prekvapivo rozhodol po deviatich odpykaných rokoch prepustiť Stefana Sylvestreho z väzenia. Podľa odborníkov z komisie už nepredstavuje pre spoločnosť žiadnu hrozbu. Zúfalá Katie na vypočutí prosila, aby to nerobili, že jej to zničí život, komisia ale jej varovanie nedbala. Stefan tak bude na slobodne pravdepodobne už v priebehu niekoľkých málo týždňov.

Sudca, ktorý muža poslal za mreže, sa pritom pri rozsudku nechal počuť, že útočník je „absolútnym stelesnením zla“. Podľa výboru ale Stefan teraz „prejavil súcit s obeťou a ukázal, že má výčitky a cíti hanbu za svoje činy“, takisto má údajne „túžbu viesť svoj budúci život v súlade so zákonom“. Podľa psychológa sa správal vo väzení vzorne, vyhýbal sa drogám a pracoval. Jeho prepusteniu tak najskôr už nič nestojí v ceste …