Je polícia bližšie k vrahovi študenta Daniela Tupého? Od jeho brutálnej vraždy uplynulo 13 rokov

1752

Pred 13 rokmi bol surovo zavraždený v Petržalke Daniel Tupý († 21). Po priamo nekonečnom vyšetrovaní sa polícii podarilo v prípadu urobiť posun.

Daniel študoval filozofickú fakultu a podľa jeho otca mal v pláne študovať ďalšie. Ale jeden nádejný život sa rozhodol ukončiť zatiaľ neznámy útočník. To sa udialo na Tyršovom námestí v Petržalke 4. decembra roku 2005.

„Chcel študovať ďalšiu vysokú školu, bola zameraná na severné krajiny. Chcel študovať v podstate histórii a všetko okolo týchto severských krajín,“ zaspomínal otec Daniel starší pre noviny.sk.

V prípade sa museli však objaviť nové dôkazy, pretože zložka sa vracia späť na stoly policajtov. Z bezpečnostných dôvodov nechce slovenská polícia zachádzať do podrobností. „S poukázaním na ustanovenia § 6 ods. 2 Trestného poriadku sa nebudeme k doteraz vykonaným úkonom a ani k ich obsahu bližšie vyjadrovať,“ vyhlásila krajská prokuratúra v Bratislave.

Generálny prokurátor, ktorý verí, že za túto vraždu bude určite niekto potrestaný, sa v minulom roku vyjadril. „Ja verím, že, aj keď to už trvá dlhšie, že raz sa k tomu dopracujeme. A v tom čase budem opakovane v úvodzovkách veľmi rád, keď sa tu stretneme a budem môcť povedať aspoň to, že niekto už sa zato bude zodpovedať,“ nechal sa počuť generálny prokurátor Jaromír Čižnár.