Šťastie s.r.o.

1445

 

Pondelok: Upratujte! 
Americkí vedci zistili, že ľudia, ktorí sami seba označujú za šťastných, patria len vo výnimočných prípadoch medzi chaotických šialencov. Dôvodom je fakt, že ľudia, ktorí majú vo svojich veciach poriadok, sa cítia ako aktívni organizátori svojho vlastného života! 
Percentuálny prínos šťastia: + 7%

 

Utorok: Poďakujte sa 
Určite vo vašom okolí existuje aspoň jedna osoba, ktorej by ste sa radi poďakovali za to, že existuje a trávi s vami voľný čas. „Takéto gesto pomôže nielen vám, ale aj osobe, ktorej ste vyjadrili, čo k nej cítite, vyrobiť si zásobáreň šťastia na skoro tri mesiace“, tvrdí americký výskumník ľudského šťastia Martin Seligman.
Percentuálny prínos šťastia: + 20%

 

Streda: Zatancovať  si
Páni, zbaľte svoje priateľky, dámy, zbaľte svojich partnerov a šup sa vyšantiť na parket. Podniky ponúkajú v menej vyťažené dni happy hours na drinky a kurzy tancov za znížené ceny. Pri tanci nezabudnite udržovať s partnerom očný kontakt. Pri tanci ľudský mozog vypúšťa do tela oxycitín – hormón šťastia. Pokiaľ vás nepustí škola alebo práca do víru tanca a pokušenia, skúste si aspoň na pár minút vyložiť nohy na stôl, vypeckovať si hudbu a vyhrabať z hĺbky pamäte spomienky na poslednú dobrú party. 
Percentuálny prínos šťastia: 12%

 

Štvrtok: Hurá do kina
Bulharský výskumník menom Georg Karev prišiel na to, že ľudia, ktorí v kine sedia v pravo, prežívajú hlbšie  emocionálne scény ukazované vo filme ako tí, ktorí sedia vľavo. Dôvod:  ak sedíte v kine vpravo, silnejšie sa stimuluje pravá polovica mozgu, ktorá je zodpovedná za všetky emócie. Preto, ak budete pri sledovaní komédie sedieť vpravo, budete sa po jej skončení cítiť šťastnejšie a spokojnejšie. Teraz by ma zaujímalo už len to, čo sa stimuluje, keď sedíte presne v strede kinosáli … 
Percentuálny prínos šťastia: + 15%

 

Piatok: Lovte a poľujte! 
Už v stredu si dohodnite dámsku alebo pánsku jazdu, na ktorej budete loviť cudzích chlapov, alebo v prípade pánov, neodolateľné ženy. Upravte sa tak, aby ste sa cítili neodolateľne, kľudne použite všetky vaše zbrane. Dobrá zábava a podpora kamarátok či kamarátov z vás urobia nástroj na zvádzanie! Ten alebo tá, ktorá pri nadväzovaní komunikácie použije najrafinovanejšiu frázu, vyhráva! 
Percentuálny prínos šťastia: + 18%

 

Sobota: Chuť na nové
Vedeli ste, že ak človek vidí alebo robí niečo nové, telo začne vylučovať opiáty, ktoré vám dávajú povznášajúci pocit? Takže v tento deň nerobte nič, čo sa podobá vašej každodennej rutine. Vydajte sa na prechádzku do nového terénu, skúste si skočiť na výstavu alebo ochutnajte niečo z cudzej kuchyne. Hlavne nech to je nové! 

Percentuálny prínos šťastia: +17%

 

Nedeľa: Sem s pizzou! 
Objednajte si svoju obľúbenú pizzu a oddajte sa domácim videovým orgiám. Pustite si svoj obľúbený film a nenechajte sa ničím rušiť, dokonalá pohoda, nie? 
Percentuálny prínos šťastia: +11%

 

Ďalšie extra triky 

Skôr než vstanete
Skôr, ako vyskočíte z postele, zavrite oči a najprv si potichu povedzte, že dnes bude super deň a potom to zopakujte nahlas! 

Nehladujte! 
Ľudia, ktorí držia diéty alebo nedoprajú svojmu telu potrebnú dávku kalórií, bývajú často smutní. Takže radšej si doprajte dobré jedlo, ale všetko s rozumom! Na poobedňajší energy-kick zvoľte sladké bobuľky zeleného hrozna!  

Strúhajte  grimasy! 
Ak máte veľmi zlú náladu, choďte na toaletu alebo na miesto, kde je zrkadlo, nikto vás tam nemôže vidieť a robte na seba do zrkadla grimasy. Problém môže nastať vtedy, ak ku vám dáky nezasvätený dobrák zavolá záchrannú službu. 

 

 

Milujem ťa, drahá! 
Milí páni, poznáte to: vaša polovička sa vám často sťažuje, že ste k nej nepríjemný, necitlivý, že sa jej nevenujete, a že má pocit ako by ste ju už nemilovali. Na ženy neplatí pravidlo: „Keď vtáčka lapajú pekne mu spievajú“, žene totiž musíte spievať po celú dobu trvania vzťahu. Áno, je to síce nepochopiteľné, ale iný návod na to, aby vám večne vaša nežnejšia polovička nedávala najavo, že ste neschopný a že jej nedávate všetko, čo potrebuje, naozaj neexistuje…

Rozdávajte komplimenty!
Aby bola žena spokojná, mala by cítiť, že je pre vás atraktívna. Zabudnite na  chrochtanie sexistických rečí do jej nežného uška, radšej jej povedzte, ako jej to dnes sekne, aká je pôvabná, alebo si k nej privoňajte a povedzte jej, ako krásne voňia. 

Zaujímajte sa o ňu! 
Jednoduchá otázka typu: aký si mala dnes deň, dokáže viac ako mávnutie víly čarovným prútikom. Predstavte si, že to funguje nasledovne: keď fajčiar zabudne na cigaru, zhasne. Keď jej venuje pozornosť horí až do kým sa fajčiar nedostane na jej koniec. 

Klub džentlmenov!
Inšpirujte sa šarmantnými džentlmenskými gestami herca Davida Craiga, ktoré predvádza vo svojom novom filme James Bond. Aj jemu sa pomocou pár naučených gest podarí podmaniť si každé ženské srdce, tak prečo by to nemalo fungovať aj vo vašom podaní? Vašej drahej občas otvorte dvere do reštaurácie, podržte jej kabát, keď sa bude obliekať, otvorte jej dvere do auta, prípadne taxíku, keď bude nastupovať alebo vystupovať, a hlavne ju vždy odprevaďte až ku dverám jej bydliska. 

Urobte jej Vianoce! 
Nemusíte hneď nabehnúť do Tiffanyho a kúpiť jej šperk za celý majland. Stačí, keď jej srdce z času na čas potešíte malou drobnôstkou. Napríklad kyticou kvetov, čokoládou, uvarte jej obľúbené jedlo, kúpte jej CDčko s jej obľúbeným interpretom, naplánujete na večer kino či iný program. Ak jej chcete urobiť obrovskú radosť, kúpte jej to, po čom už dávno túži, no sama by si to nikdy nekúpila. Takto hýčkaná žena sa bude cítiť ako bohyňa. 

V spoločnosti
V spoločnosti vašej srdcovej dámy sa vždy správajte podľa bontónu. Nič nie je horšie, ako keď sa v jej blízkosti správate, ako keby tam nebola alebo ako ukážkový debil. Rešpektujte jej známych a kamarátky, ona vám to oplatí tým, že vám nebude hovoriť, aký je váš najlepší kamarát hlupák.

Sex baby, sex! 
Viete si predstaviť, že by sa vaša partnerka po orgazme odvalila, otočila sa na druhú stranu a zadrichmala? Dobre, dobre, možno nepatríte práve medzi tých, ktorí túto vlastnosť pestujú, len tým chcem naznačiť, že by ste mali vždy dbať aj na jej potreby. Ak vám ona sama nepovie, po čom túži, pekne sa jej to v posteli opýtajte. Možno ju to najprv zaskočí, ale ocení váš záujem a určite vám odpustí, keď sa k nej jedného dňa po sexe otočíte chrbtom a zaspíte. Tieto otázky si, prosím, navždy vymažte z posteľového slovníka: 

1. Aký som bol?
2.
Už si bola? 

 

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokExtrémne svahy
Ďalší článokMuži, dámska móda a líčenie
Avatar
Online Magazine pre všetkých.