Študentka svojho priateľa najskôr dobodala a potom si ho umierajúceho natáčala na mobil, v base bude 18 rokov

627

Na svete je len 19 rokov a najbližších osemnásť ju čaká pobyt v zamrežovanej cele. Vrchný súd v Olomouci definitívne spečatil osud študentky strednej školy Simony M. Z trestu 18 rokov za vraždu priateľa Václava L. († 37), ktorý jej pred časom uložil krajský súd, neubral ani deň.

 Osudné  stretnutie 

mladučkej študentky druhého ročníka strednej školy bezpečnosti a práva s jej takmer o 20 rokov starším priateľom, otcom dvoch detí, sa odohralo vlani 4. marca v Česku v ubytovni v Suchdole nad Odrou.

Dvojica sa chcela zmieriť, ale sa opili a pohádali. „Vzala som nôž a bodla ho do hrudníka. Reval, že som Kr * va. Nôž mal v sebe. Nadával, že som ho bodla, chcela som vyskočiť z okna. Nakoniec som mu obviazala ranu uterákom,“ vypovedala Simona predtým na súde.

 Znásilnil ju v  kúpeľni 

Mužovi zasadila 13 rán dvoma nožmi. Rany mierili predovšetkým do hrude a krku. Jeden nôž mal zarazenú čepeľ až po rukoväť v hrudníku, druhý mu zostal pod ohryzkom. Umierajúceho si navyše natáčala na mobil. Policajti našli 18 fotografií a dva videozáznamy. Podľa rozsudku išlo o vraždu spáchanú obzvlášť surovým spôsobom.

Vražda zo žiarlivosti, ktorú nikto nečakal

Nesúrodá dvojica sa zoznámila v čase, keď dievča bývalo u svojej tety. Jej rodičia sa totiž rozvádzali a ona trpela psychickými problémami. „Václav bol tetin priateľ, zamilovala som sa do neho. Potom ma v kúpeľni znásilnil, vyšetrovala to polícia. Spali sme spolu trikrát,“ uviedla Simona.

 Môžem zachrániť aspoň svoj život, povedala 

Dievča v utorok na súde znova uviedlo, že všetko ľutuje. „Jeho život už zachrániť nemôžem, ale môžem aspoň zachrániť ten svoj,“ uviedla s plačom.

Vražda zo žiarlivosti. Päťdesiat ročný muž dobodal svoju 28 ročnú milenku a nebola to jeho prvá vražda

Jej obhajkyňa požadovala nižší trest. „Súd nevzal do úvahy, že v čase spáchania skutku mala 18 rokov a štyri mesiace, teda že bola blízko veku mladistvým,“ uviedla.

Podľa žalobcu je však trest primeraný. „Udivujúce je, že bez nejakého razantného podnetu nastúpila agresivita takej razancie, kedy páchateľka opakovane bodala svojho priateľa, ku ktorému má osobný vzťah. Takáto osoba je nebezpečná na slobode práve pre tú agresivitu a nevyspytateľnosť, „podotkol. Pôvodne jej hrozilo až 20 rokov.

Vražda zo žiarlivosti: „Tak, maj sa tu dobre, ty rebeka žiarlivá!“