Preboha, prečo? Iba štvorročná Sára zomrela pod kolesami vlaku tri kilometre od stanice v Devínskej Novej Vsi. Tam ju pritom odvliekla jej vlastná matka Gabriela (34). Tú už z jej smrti obvinil vyšetrovateľ. Žena teraz leží v nemocnici so zranenou rukou.

Gabriela išla so Sárou po koľajisku. Rušňovodič sa snažil zrážke zabrániť a trúbil, čomu sily stačili. Jeho snaha o záchranu dieťaťa však bola márna. Fatálnej zrážke zabrániť nedokázal.

 Rušňovodič dieťa  nezachránil 

„Rušňovodič použil výstražné znamenie a rýchlobrzdu, zrážke však zabrániť nedokázal. Dieťa nehodu neprežilo, matka utrpela zranenia,“ povedal TV Joj hovorca slovenských dráh Tomáš Kováč.

Televízii sa však podarilo zistiť z prostredia polície šokujúce a desivé detaily z vyšetrovania. Gabriela podľa tohto zistenia mala najprv z koľají s dcérkou odísť potom, čo rušňovodič trúbil.

 Matka sa vrátila na  koľaje 

Akonáhle sa k nim ale súprava priblížila, vzala matka Sáru na koľaje späť. Je pravdepodobné, že chcela zabiť nielen svoje dieťa, ale aj seba. Jej desivý plán ale vyšiel len čiastočne …

Matka bola obvinená zo zabitia. „Vyšetrovateľ v Bratislave IV vzniesol na základe zabezpečenej dôkazovej situácie obvinenie z prečinu usmrtenia 34ročnej G. M. z okresu Skalica,“ povedala hovorkyňa polície Lucia Mihaliková.

 Hrozí jej až 5 rokov  väzenia 

Gabriela bude stíhaná na slobode. Ak jej bude preukázaná vina, hrozí jej väzenie v dĺžke dvoch až piatich rokov. Žiadny trest však nikdy nevráti jej dcérku, čo mala celý život pred sebou, späť.

Sudca pustil z väzby chlapca, ktorý ťahal pod vlak svoju štrnásťročnú priateľku