Po zbesilom vraždení sa uškŕňal ako blázon a pol roka nato veľký obrat! Tichý a pokojný prišiel v pondelok synovec Jiřího Kajínka Patrik R. (37) na súd, ktorý začal riešiť dobodaných muža (42) a dieťaťa (2) vlani v lete v Prachoviciach.

Okresný súd v Pardubiciach začal v pondelok prejednávať vážne dobodaných muža a jeho 2-ročným syna, ku ktorému došlo minulý rok v júli. „Je mi ľúto, čo sa stalo. A asi to tak bolo, ako sa uvádza. Ja si to nepamätám. Keby som bol pri zmysloch, neurobil by som to,“ povedal Patrik R., ktorý bol po zadržaní obvinený z dvojitého pokusu o vraždu, ale nakoniec stál na súde len kvôli prečinu opilstva.

Podľa lekárskych vyšetrení vraždil totiž v nepríčetnosti, za ktorú je ale zodpovedný, pretože si ju privodil vedome nadmerným požitím marihuany. „Mal som ju, ale nebolo to veľké množstvo,“ oponoval však muž a poukázal skôr na svoje psychické ťažkosti kvôli epilepsii a schizofréniu.

 Podrezával a  bodal 

Patrik R. napadol vlani v júli časť šesťčlennej rodiny, s ktorou žil v byte svojej matky. Obvinený býval v jednej izbe, zvyšok bytu obývali všetci spoločne. „Vletelo do obývačky a zareval« Tak poďte! ». Deti sa zľakli, ja som nevedela, čo sa deje,“ vypovedala žena, pred ktorou sa strhol vražedný útok.

Kajínkov príbuzný priložil tupou stranou 12centimetrovú čepeľ noža ku krku jej dcéry (3) a prešiel cez neho ako pri podrezávaní. Potom ju odstrčil a chlapcovi urobil to isté, ale už ostrou hranou. Zranenie našťastie nebolo fatálne. Obvinený potom dobodal na hrudníku chlapcova otca, ktorý mu bránil v ďalšom útoku.

 Napadnutý muž  zomiera 

Zranený chlapec sa podľa matky zotavuje, ale dlho po napadnutí sa bál ľudí. Otec, ktorému Patrik R. spôsobil vážne poranenie pľúca, je v ťažkej kóme a leží v liečebni pre dlhodobo chorých. Kajínkov synovec ale za jeho súčasný stav nemôže.

Zo zranenia, ktoré mu spôsobil, sa muž vyliečil, lenže v čase vyšetrovania sa vážne poranil údajne pri páde do šachty. „Prognóza jeho dožitia je krátkodobá,“ prečítal sudca z lekárskej správy o otcovi rodiny.

Kajínek sa rozhovoril o vraždách a o tom prečo sa guľka zastavila na lopatke

„Má ťažké záchvaty. Sám sa na svoju matku obrátil a žiadal ju o pomoc. Takže sa moja sestra lekárov pýtala, čo s ním môže robiť. Povedali jej, že kým nič nevykoná, tak vôbec nič. Je to smutné,“ povedal v júli Jiří Kajínek k psychickému stavu synovca.