Česká tenistka Petra Kvitová sa vo svojom byte v Prostějove stala obeťou útoku.
Neznámy páchateľ, ktorý sa vydával za revízneho technika kotla, ju v utorok ráno ohrozoval nožom a porezal ju na ľavej ruke.

Hráčka bola v opatere lekárov

a polícia v spolupráci s jej realizačným tímom a rodinou pátra po útočníkovi. Ten sa dopustil aj krádeže.

Prostějovský Večerník uviedol, že tenistka má porezané prsty, údajne sú zasiahnuté aj šľachy a v hre je operácia.

Presný rozsah zranenia ale nie je známy. Hovorca záchrannej služby Zdeněk Hošák povedal, že žena bola zranená na prstoch, nešlo však o vážne poranenie.

„Bol to náhodný kriminálny čin, nebolo to tak, že niekto chcel prepadnúť Petru Kvitovú. Niekto, kto prepadáva byty, si zhodou okolností vybral Petrin,“ citoval server iDnes.cz hovorcu tenistky Karla Tejkala.
Kvitová mala v utorok predpoludním vystúpiť na detskej charitatívnej akcii v Brne, namiesto toho však skončila v prostejovskej nemocnici, odkiaľ ju po ošetrení v traumatologickej ambulancii prepustili.

Nešlo o život ohrozujúce zranenie, ale pri obrane ho utrpela na ľavej ruke, v ktorej drží raketu, čo by mohlo mať za následok oddialenie jej návratu na dvorce.

„To, čo sa mi stalo, rozhodne nebolo nič príjemné, ale je to za mnou. Teraz je pre mňa podstatné, aby lekári zistili, ako je na tom moja ruka. Verím im a dúfam, že to dobre dopadne, mám najlepšiu opateru a som v spojení s najbližšími. To najhoršie už mám za sebou, ešte raz ďakujem, že na mňa myslíte. Nebojte sa o mňa,“ odkázala Češka prostredníctvom hovorcu.
Kvitová sa zotavuje z únavovej zlomeniny nohy, pre ktorú sa v utorok odhlásila z januárového Hopmanovho pohára miešaných družstiev.

„Je veľmi statočná. Hovorili sme normálne, je pri zmysloch, dokonca tam z jej strany boli náznaky čierneho humoru,“ dodal Tejkal.