Muž, ktorý v pondelok pri streľbe v islamskom centre v Zürichu zranil troch chlapov, je po smrti. Dvadsaťštyri ročný Švajčiar krátko po útoku spáchal samovraždu. Jeho útok podľa polície nemá žiadnu spojitosť s islamským radikalizmom.

zeneva1

Útočník v tmavom oblečení a čiapku v pondelok večer postrelil troch mužov vo veku 30, 35 a 56 rokov, dvaja z nich utrpeli ťažké zranenia. V islamskom centre tou dobou bolo desať osôb, hlavne zo Somálska, Eritrey a severozápadnej Afriky.

Pátranie potom zaviedlo policajtov na Gessnerov most cez rieku Sihla, kde našli telo neznámeho človeka, neskôr označeného za strelca. V utorok polícia uviedla, že útočník bol 24 ročný Švajčiar, jeho meno však nezverejnila. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že ešte v nedeľu zavraždil v Zürichu jedného muža.

zeneva-4

Vo Švajčiarsku sa dve tretiny z 8,3 milióna obyvateľov hlási ku kresťanstvu. Po príchode imigrantov z krajín bývalej Juhoslávie, kedy moslimská populácia v krajine vzrástla na päť percent, sa Švajčiari začali zaoberať témou role islamu vo švajčiarskej spoločnosti. V alpskom štáte žije približne 400 tisíc moslimov.