Austrália mu ležala pri nohách, veď sa stal trojnásobným majstrom sveta a dvojnásobným strieborným medailistom z olympijských hier v Aténach 2004. Teraz ale rýchlostný kanoista Nathan Baggaley (45) zapredal svoje meno drogovému kartelu.

Najvyšší súd v Brisbane uznal športovú superstar aj jeho mladšieho brata vinnými z pašovania 650 kilogramov kokaínu v hodnote neskutočných 200 miliónov austrálskych dolárov, čo je v prepočte 140 miliónov euro.

Nathanov mladší brat Dru s ďalším kumpánom doplávali pre zásielku plnú tajomných balíčkov 360 km na sever od pobrežia Nového Južného Walesu, kde celú akciu nakrútil letecký dohľad tamojšej polície.

Masívny policajný zásah proti organizovanému zločinu a hlavne na pašerákov drog

Dve hodiny na to už drogových dílerov prenasledovala stráž Austrálskeho kráľovského námorníctva. Než boli zadržaní políciou v Queenslande, odhodili pri naháňačke desiatky zásielok do oceánu, čo je zdokumentované v usvedčujúcom videu.

Beznohý turista pašoval kokaín v invalidnom vozíčku

Nathan síce na palube nebol, prokurátor ho ale usvedčil z nákupu lode, ktorú vybavil aj dôsledným satelitným systémom. Zločin tak pomáhal naplánovať. Márna bola jeho obhajoba: „Mal som za to, že loď kupujem za účelom sledovania veľrýb.“

Teraz miesto veľrýb čaká za mrežami na rozsudok. V tom najhoršom prípade doživotie!

Obávaný mafián, ktorý s Escobarom založili medellínsky kartel je na slobode po 33 rokoch väzenia