Trojročné dieťa čo sa zatúlalo na safari, zožral leopard!

1118

Iba trojročný chlapček zahynul pri tragickom incidente na safari v Ugande. Keď dieťa vybehlo z domu za svojou pestúnkou, napadol ho leopard a odtiahol ho do krovín. Z chlapčeka bohužiaľ už našli iba lepku.

K nešťastiu došlo v piatok v ugandskom Národnom parku kráľovnej Alžbety. O trojročného Elisha, syna miestneho správcu parku sa zrovna starala pestúnka, ktorá v jednej chvíli vybehla z domu von a nevšimla si, že ju chlapec nasleduje. V nestráženom okamihu sa potom šelma na bezbranného chlapca vrhla.

„Nebola si vedomá, že ju dieťa nasleduje. Začula, ako kričí o pomoc, a snažila sa zasiahnuť, ale už bolo moc neskoro a leopard s ním zmizol v buši. Rozbehol sa pátranie, ale ďalší deň sme našli len jeho lebku,“ informoval agentúru AFP miestna strážca Bashir hang.

Ugandskej úrady teraz po leopardovi pátrajú, pretože existuje obava, že by mohol zaútočiť znovu. „Prebieha lov s úmyslom leoparda polapiť a odstrániť ho z divokej prírody. Keď raz ochutná ľudské mäso, mohol by mať pokušenie zaútočiť aj na ďalšieho človeka, teraz je nebezpečný,“ dodal strážca.