Za roky z deptanej obete sa stal v priebehu niekoľkých sekúnd vrah! Príbeh ako z hororu popísal v stredu na Krajskom súde v Brne Michal U., obžalovaný z minuloročnej vraždy svojho otca († 49).

Pokazené detstva, tak zhrnul Michal U. to, čo sa odohrávalo roky v rodine. Psychicky chorý otec deptal mladíka prakticky od najútlejšieho veku. Tvrdil mu, že je k ničomu, že sa zle učí. „Keď som niečo urobil, tak mi vynadal, dohnal ma vždy k slzám,“ zveril sa súdu mladík.

 Bránil sa  panvičkou 

Muž trpiaci psychickou chorobou dlhodobo sa vyhrážal manželke a svojmu potomkovi, že ich zabije. Osudného vlaňajšieho 11. septembra dopoludnia schmatol nôž a chcel Michala bodnúť. Mladík sa rane vyhol a udrel otca do hlavy panvičkou, až sa rozlomila.

„Keď spadol do kresla, ďalej sa vyhrážal,“ opísal šialenú scénu. Ako v tranze potom Michal uchopil iný nôž a otca, ktorý ho od mladosti ponižoval, ôsmimi ranami dobodal.

Bratovražda: Mladíka (18) podozrivého z ubodania bračeka († 8) súd poslal do väzby

Obeť útoku nemala šancu prežiť, nôž zasiahol pľúca i srdce. Znalci konštatovali, že išlo o smrteľné zranenia, napadnutého by nezachránila ani okamžitá špecializovaná starostlivosť.

 Závislosť na  liekoch 

Otec, niekdajší podnikový právnik, bol úplne závislý na psychofarmakách, ktorými sa často predávkoval. Opakovane skončil v psychiatrickej liečebni. „Bála som sa ho a syn sa kvôli nemu trápil. Chvíľu bol pokoj a potom zase dostal zlosť,“ opísala rodinné „spolužitie“ matka Miroslava U. (49).

Všetko vygradovalo potom, čo matka so synom navštívili psychiatra so žiadosťou, aby denné dávky liekov otcovi znížil. „Keď sa o našej návšteve otec dozvedel, šialene zúril,“ povedal Michal U. Po vražde chcel skočiť z mosta, nakoniec sa vrátil domov a počkal na matku, ktorá privolala políciu.

V jeho živote bol najdôležitejší sex, tak postupne znásilnil dcéry

Proces, v ktorom budú hrať kľúčovú úlohu posudky znalcov z odboru psychológie a psychiatrie, bude pokračovať v apríli. Mladému mužovi hrozí až 18 rokov v base.