Ženu chcel opustiť manžel. Rozhodla sa, že mu odreže penis

1083

Bertha Boronda sa do dejín zapísala ako žena, ktorá odrezala žiletkou penis svojho muža. Dostala za to päť rokov vezenia.

Bertha Zettl (1877) pochádzala z rodiny nemeckých imigrantov. Za Franka Borondu (1863), veliteľa hasičského zboru v San José, sa vydala v roku 1901. Boronda mal za sebou vtedy už jedno manželstvo, ktoré takmer skončilo tragédiou. Keď svoju prvú manželku v roku 1895 opustil, žena sa pokúsila o samovraždu. Šťastný bohužiaľ nebol ani jeho zväzok s Berthou.

Kolovali zvesti, podľa ktorých Frank Berthu podvádzal s množstvom mileniek. Spoločne so svojím spolupracovníkom sa mal stať tiež aktérom volebného podvodu a visela nad ním hrozba kriminálu. Aby sa muž vyhol spravodlivosti, plánoval údajne opustiť svoju ženu a utiecť do rodného Mexika. Nech už boli konkrétne dôvody hnevu a túžby po pomste akékoľvek, 30. mája 1907 krátko po polnoci sa Bertha rozhodla proti svojmu manželovi rázne zakročiť.

Doma v San José s ním spočiatku bola v priateľskej konverzácii, keď ho z ničoho nič napadla a žiletkou mu spôsobila vážne zranenie na genitáliách. Medzi ľuďmi dokonca kolovala historka, podľa ktorej mu odrezala celý penis a ten bol počas súdneho procesu vystavovaný v pohári s formaldehydom. Hoci sa podobné povedačky nezakladali na pravde, nie je pochýb, že Bertha svojmu mužovi chcela ťažko ublížiť, snáď aby ju už nikdy nemohol s žiadnou ďalšou ženou podviesť.

Lorena Bobbittová odrezala manželovi penis kým spal

Otrasenému muži sa podarilo uniknúť na požiarnu stanicu, odkiaľ bol prevezený do nemocnice Červeného kríža. Tam sa zo svojho zranenia našťastie úspešne zotavoval a proti svojej žene ihneď rozbehol trestné stíhanie. Bertha sa síce pokúšala v prevleku za muža odísť na bicykli z mesta, ale polícia ju dopadla. Počas vypočúvaní nič nezapierala a priznala, že sa Frankovi chcela pomstiť. Presné dôvody neuviedla, rovnako ako ničoho neľutovala.

Za ťažké ublíženie na zdraví bola odsúdená na päť rokov vo väznici v San Quentin. Už za necelé dva roky bola ale podmienečne prepustená a v roku 1921 sa znovu vydala za vdovca z Los Angeles. Frank tiež nezaháľal – nová životná družka sa mu stala o tridsať rokov mladšia žena.

Neverníkovi († 27) žiarlivá žena usekla penis aj semenníky. Všetko vystavila na krbovej rímse