V utorok ráno vošiel vrah Ctirad Vitásek (†42) do čakárne ostravskej fakultnej nemocnice a začal strieľať. Zanechal za sebou 6 mŕtvych a 3 zranených. Potom sa dal na útek. Po ozbrojenom a nebezpečnom útočníkovi pátrali tri hodiny stovky policajtov a dva policajné vrtuľníky. O jeho dolapení ale nakoniec rozhodol jediný telefonát!

Niekoľko minút po siedmej hodine rannej vstúpil v utorok do budovy Fakultnej nemocnice Ostrava Ctirad Vitásek (†42), do tej doby asi nenápadný chlapík. Všetko sa ale počas niekoľkých minút zmenilo. Pred tým ale stihol obísť niekoľko oddelení nemocnice.

Keď sa mu po niekoľkých minútach podarilo nájsť plnú čakáreň ľudí na traumatologickom oddelení, začal doslova hororový scenár. Vzal svoju nelegálne držanú zbraň ČZ 75 a začal bez milosti strieľať. Zabil šesť ľudí, ďalších zranil. Jedna žena doteraz bojuje o život.

Po spáchaní krvavého masakru vyrazil Ctirad Vitásek za svojimi rodičmi do Jilešovic na Opavsku. Kým celá Ostrava pátrala po nebezpečnom zabijakovi, on sa už zveroval matke s tým, čo má na svedomí.

Otec zakryl dcéru vlastným telom pred streľbou vraha! Zomrel, dievčaťu zachránil život

 Prezradila ho  mama! 

Polícia medzitým hľadala po Ostrave ľudí v červených bundách, iné vodidlo v tak krátkej dobe po čine nemala. Až neskôr spresnila, ako vrah vyzerá a v akom voze odišiel.

Kľúčový smer policajtom udal jediný telefonát. Podľa MF DNES im zavolala Vitásková matka, ktorá syna udala a prezradila, kam smeruje. Do Děhylov, kam masový vrah mieril, vyrazil vrtuľník sa zásahovou jednotkou a niekoľko pozemných hliadok. Keď auto policajti vypátrali a začali ho prenasledovať. Vrah podľa všetkého vôbec nemal v úmysle sa len tak vzdať. Začal ale zmätkovať. Vošiel do zákazu vjazdu, odkiaľ nebolo cesty späť. Vedel, že už neutečie.
Než polícia stihla s vrtuľníkom sadnúť na zemi, zabijak vzal svoju zbraň a otočil ju proti sebe. Prestrelil si hlavu. Po výstrele ešte žil. Policajti ho vytiahli z auta a lekári začali okamžite s resuscitáciou. Vitásek po pol hodine potom zomrel.

 Chcel ubziknúť za  hranice? 

Polícia Vitáska dostihla tri a pol hodiny po jeho útoku. Zatiaľ nie je jasné, kam mal namierené, podľa MF DNES ale existujú indície, že mal v pláne utiecť. Nasvedčuje tomu aj fakt, že z automobilu pravdepodobne demontoval poznávacie značky, aby ho polícia nemohla ľahko vypátrať.