Otrasný prípad týrania zvierat bol odhalený minulý týždeň v obci Bacúch. Ľudskou rukou tam mala zahynúť sučka bližšie nezistenej rasy. Jej mŕtvolka sa nachádzala v žumpe a okolo krku mala obviazanú reťaz. Ten, o kom sa polícia domnieva, že fenku do septiku vhodil, vo štvrtok dostal obvinenia.

V idylickom prostredí podhorí Nízkych Tatier pred týždňom polícia narazila na otrasný prípad týrania zvierat. Psíka, ktorý pred smrťou očividne veľa skúsil, našli 19. mája v žumpe jedného z rodinných domov v obci Bacúch, napísal server Plus jeden deň.
„V septiku pri rodinnom dome v obci Bacúch sa našiel usmrtený pes nezistenej rasy, veku a pohlavia, ktorý mal okolo krku omotaný reťaz. Ako k tomu došlo, vyšetrujeme,“ znela správa banskobystrickej polície. Podľa novších informácií sa malo jednať o fenku kríženca.
Hneď ten deň slovenskí strážcovia zákona začali vyšetrovanie vo veci týrania zvierat. Vyzerá to, že odporný bezcitný čin nakoniec nezostane bez trestu. Polícia totiž prišla s oznámením, že z neľudského činu už obvinila jedného muža.

Neskutočný prípad týrania zvieraťa. Muž uviazal svojho psa za auto a rozbehol sa

„Z prečinu týrania zvieraťa polícia vzniesla obvinenia proti 42ročnému mužovi z Bacúch. Vyšetrovanie stále prebieha,“ uviedla polícia k prípadu na svojom facebooku.