Chytili chlapca z osady, ktorý beštiálne zmrzačil psíka Oskara, vypálil mu oči žieravinou

Je to mladík, bez škvrnky, hlási polícia!

2095
Oskarovi niekto vypálil oči žieravinou, pretože namiesto nich má len dve jamky.

Už sa vie, kto oslepil nebohého psíka Oskara. Tyranom, ktorý ho pripravil o oči, je ešte len šestnásťročný Kristián z osady pri obci Malcov v okrese Bardejov. Prokurátor ho obžaloval z obzvlášť krutého a surového zločinu týrania. Zviera má jediné šťastie, že mu už našli nový domov.

Chlapec tvrdí, že psa oslepil, pretože ho napadol. „Pohrýzol ma do nohy a vytrhol z nej mäso,“ bránil sa pre Nový Čas chlapec, ktorý zo seba horko ťažko vydal zopár slov. Členovia Občianskeho združenia Druhá šanca predpokladali, že Oskarovi niekto vypálil oči žieravinou, pretože namiesto nich má len dve jamky.

Kristián však tvrdí, že psa zbil tak brutálne, až oslepol. „Použil som na to palicu,“ povedal Kristián. Svojho činu podľa vlastných slov ľutuje. „Už by som to nikdy neurobil,“ tvrdí. Kristián sa mal k týraniu zvieraťa priznať sám. „Do osady prišli policajti, tak som im povedal, že som to urobil ja,“ dodal.

 Mama:  Je to dobrý syn 

Jeho matka Viera tvrdí, že jej syn nie je zlý chlapec a že s ním nemá žiadne problémy. „Neviem, čo to do neho vošlo, je to dobrý syn,“ bráni matka potomka, ktorý sa za svoj skutok bude zodpovedať pred súdom. Polícia sa prípadom zaoberá už dlhé mesiace. Až teraz však prišiel posun.

Za týranie šteňaťa dostal Jakub 3 roky natvrdo!

„Po podaní trestného oznámenia policija Obvodného oddelenia PZ v Kurove začala trestné stíhanie. Profesionálna práca polície viedla k vzneseniu obvinenia a návrhu na podanie obžaloby za zločin týranie zvierat, a to zvlášť krutým a surovým spôsobom konkrétnej osobe – mladistvému ​​K. B. z osady v obci Malcov,“ uviedla polícia.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

 Oskar už našiel nový  domov 

Pokiaľ bude Kristiánovi dokázaná vina, hrozia mu až dva roky väzenia. Vzhľadom k tomu, že ide o maloletého, sadzba sa skráti o polovicu. Oskarovi, ktorý už podstúpil operáciu, už našli adoptívny rodinu. KN95 300×300 am „S veľkou radosťou oznamujeme, že Oskar má svoj úžasný vysnívaný domov plný lásky a pozornosti. Zladil sa už sa psími aj ľudskými priateľmi a sme za to vďační,“ uzavreli ľudia z OZ Druhá šanca.