Sekta, ktorá otrávila 5500 ľudí jedovatým plynom to najprv skúšali na ovciach!

1273

Sekta Óm šinrikjó v roku 1993 kúpila 400 000 hektárov neobývaných pozemkov na okraji púšte v Austrálii a nejaký čas sa tam venovala experimentovanie so sárinom. Teda jedom, ktorý za druhej svetovej vojny vyvinuli nacisti a ktorý v roku 1995 sekta použila k teroristickému útoku v tokijskom metre.

Príbeh o charizmatickom poloslepom duchovnom vodcovi Soko Asahara, ktorý v jednu dobu v Japonsku pobláznil až desiatky tisíc ľudí svojím učením, je všeobecne dobre známy. Jeho sekta stála za sarinovým útokom, ktorý v roku 1993 pripravil 12 ľudí o život a 5500 ľudí priotrávil. Päťdesiat z nich útok odnieslo vážnymi zraneniami.

 Pripravovali sa dva  roky 

Už menej známa je skutočnosť, že sa útok pripravoval dva roky predtým na okraji austrálskej púšte. Vtedy niekoľko členov vrátane guru Asahara dopravili na bývalú ovčiu farmu kilogramy chemikálií a v improvizovanom laboratóriu pripravovali smrteľný jed. Svoje výsledky rovno testovali na ovciach, ktorých pozostatky sa pri neskoršom vyšetrovaní tokijského masakru na farme našli. Austrálske úrady sa snažili oklamať aj tým, že predstierali, že na miesto prišli za účelom vykonávania banských prác.

Sú na fotke moslimskí, alebo kresťanskí fašisti?

Austrálski colníci im síce za množstvo chemických látok, ktoré im pri vstupe do krajiny objavili v batožine, naparili tučnú pokutu, ale skupinku nakoniec vpustili. Pokuty však sektárov nemohli zastaviť. Už len z toho dôvodu, že sekta, teda predovšetkým Asahara, nazhromaždila značné finančné obnosy. Niet divu, veď prívrženci sekty v Japonsku boli Asaharovi ochotní platiť nemalé čiastky za pár kvapiek vody, ktorá predákovi zostala po kúpeli vo vani.

Za desivou smrťou 780 ľudí stála bývalá prostitútka a prapodivný kňaz

Konečným cieľom Asahara a jeho nohsledov bolo rozpútať jadrovú vojnu medzi veľmocami a urýchliť tak koniec sveta. Aj vďaka práci austrálskych detektívov, ktorí im začali čoskoro šliapať na prsty (bez toho aby vopred vedeli, čoho je sekta schopná), sa ich sen o základni v Austrálii neuskutočnil. Ich šialený čin vo vtedy najvyťaženejšom metre na planéte potom prinútil medzinárodné spoločenstvo na prijatie prvých protiteroristických zákonov. Práve na nich dnes spočíva celosvetová spolupráca v boji proti teroristickým útokom. Asahara a niekoľko jeho najbližších spolupracovníkov boli popravených v roku 2018.

KN95 300×300 am