Bulhar v Česku zmlátil ženu do krvi! Zachránilo ju, že hrala mŕtvu

1018

Trieskal ju hlava nehlava! Ženu (38) napadol v Chebe cudzinec. Pred brutálnym útokom sa ale žena zachránila tak, že hrala mŕtvu. Cudzinec je teraz obžalovaný z pokusu o vraždu.

Minulý rok došlo na okraji Chebu k bezdôvodnému napadnutiu. Vtedy cudzinec z Bulharska napadol ženu (38). Pred útokom ju chvíľu sledoval, potom jej dal zozadu ranu do hlavy. Žena reflexne začala kričať, snažila sa mu utiecť.

Agresívne cudzinec ju ale dobehol a znova napadol. „Bil ma všetkou silou. Už tá prvá rana bola hrozná. Nič pritom nehovoril ani nevydával žiadne zvuky. Len ma ťahal za batoh, ktorý som mala na chrbte,“ uviedla vo výpovedi napadnutá žena. Pomaly sa zmierovala s tým, že zomrie, snažila sa brániť, došli jej ale sily. „Bolo mi už všetko jedno,“ dodala napadnutá. V čase napadnutia bola navyše po najdrastickejšie fáze ožarovania kvôli rakovine.

V okamihu ju napadlo, že by útočník chcel jej batoh a telefón. „Tak som ho dala dole a odhodila preč. Zároveň som položila na zem aj telefón, ktorý som mala v ruke. Ešte ma napadlo, že budem hrať mŕtvu. Prestala som sa úplne hýbať a zvesila hlavu. K tomu som sklopila oči, ale mala ich stále otvorené,“ opísala nezabudnuteľný zážitok žena. Potom, čo žena začala hrať mŕtvu, útočník z miesta utiekol.

 Auto len  prebehlo 

Chvíľu potom zostala ešte ležať na zemi, bála sa, aby ju niekde z diaľky nesledoval. „Mala som strach, že je niekde blízko a pozoruje, či som naozaj mŕtva. Neskôr som si dodala odvahu. Pomaly som sa zdvihla a po štyroch dolezla k ceste, kde som si ľahla. Pamätám si, že okolo prechádzalo nejaké auto, tak som zmobilizovala všetky sily, kľakla si a mávala rukami. Nezastavilo,“ uzavrela žena.

Pomohli jej až dvaja muži, čo išli náhodou okolo a počuli z tmy výkriky. „Ležala priamo na ceste. Trochu sa hýbala a hrozne nariekala. Bola celá od krvi, mala vydesené oči a niekoľkokrát nám povedala, že umiera. Odniesli sme ju ku krajnici, aby ju neprešlo auto, a zavolali pomoc,“ uviedol jeden z dvojice svedkov.

Za brutálnu lúpežnú vraždu dostal iba 10 rokov, pretože bol vraj doteraz dobrý

 Ďaleko  neutiekol 

Útočníka sa kriminalistom podarilo čoskoro dopadnúť. Svoju vinu najprv popieral, neskôr uviedol, že čin spáchal ale nevie, ako k nemu došlo. Jeho posledná verzia bola taká, že si ho na zmlátenie ženy najal krajan. Ponúkol mu za to údajne 300 tisíc korún (12 tisíc eur).

Brutálni cudzinci pri lúpeži zmlátili v českom Nymburku dve ženy a muža!

Podarilo navyše zistiť, že muž má bohatý trestný register. Naposledy bol odsúdený k desaťročnému trestu za lúpež, z väznice bol prepustený v novembri roku 2018. V Nemecku na neho bol navyše vydaný medzinárodný zatykač, je podozrivý z lúpeže.