Papagáj z argentínskeho mesta San Fernando sa stal „svedkom“ v prípade znásilnenia a uškrtenia. Okrem dôkazov vo forme testov DNA a „odtlačku zubov“ tak do otrasnej kauzy doslova prehovoril aj papagáj, ktorého majiteľka bytu chovala. Ženu mali zavraždiť dvaja jej podnájomníci.

Elizabeth Toledová (†46) bývala v byte dohromady s tromi mužmi, ktorým byt prenajímala. Podľa informácií denníka Clarín majiteľka nehnuteľnosti od detstva trpela ľahkým mentálnym postihnutím. Jej život vyhasol koncom decembra roku 2018. Teraz sa chystá súd s dvoma z jej nájomníkov.

Obžalovanými sú Miguel Saturnino Rolon (52) a Jorge Raúl Álvarez (64). Tretí z mužov, ktorí byt obývali, v prípadu nefiguruje. Bol totiž nedlho pred vraždou z nájmu vyhodený pre násilné správanie voči majiteľke a na dobu vraždy má alibi.

Na tele zavraždenej ženy, ktorá bola v byte nájdená nahá a s jasnými známkami škrtenia na krku, forenzní lekári okrem iného našli aj stopy po uhryznutí. Ako sa následne zistilo, odtlačky zubov presne sedeli na odliatky chrupu oboch nájomníkov, ktoré boli v rámci vyšetrovania zhotovené.

Utajený svedok prehovoril o vražde na súde. Videl som, ako ťahali človeka za autom!

Papagájove slová tak síce nie sú korunným dôkazom, „výpoveď“ je však aj tak pre súd dôležitá. Slová operenca „ach nie, prosím, pusť ma“ začul niekoľko minút po náleze mŕtvej majiteľky bytu policajt, ​​ktorý miesto strážil pred príchodom detektívov. Policajt vyšetrovateľom svoju výpoveď zopakoval pod prísahou. Prokurátorka tak papagája vo všetkej vážnosti zaniesla do zložky ako jedného z dôležitých svedkov.

Útek ostravského masového vraha zmaril kľúčový svedok!