Britská polícia vyšetruje trojnásobnú vraždu, pri ktorej boli v noci na pondelok na východe Londýna ubodaní traja muži. Informoval o tom portál denníka The Daily Telegraph s tým, že zadržaní boli dvaja ľudia. Polícia uviedla, že vylučuje terorizmus a že predpokladá, že išlo o spor vnútri sikhskej komunity.

Incident sa stal v londýnskom obvode Redbridge neďaleko železničného nádražia Seven Kings. Záchranári na miesto vyslali niekoľko sanitiek a tiež helikoptéru pre transport zranených.

Prvé správy uvádzali, že zahynul jeden muž a ďalší dvaja utrpeli ťažké zranenia, neskôr polícia spresnila, že všetci traja muži vo veku dvadsiatich až tridsiatich rokov zomreli na mieste.
Londýnsky starosta Sadiq Khan na twitteri informoval, že v celom obvode Redbridge bude až do rána zvýšený počet policajtov, ktorí po páchateľovi či páchateľoch pátrajú.
Polícia oznámila, že vyšetrovanie je v ranej fáze, prípad však považuje za pravdepodobnú trojnásobnú vraždu, kedy sa obete aj páchatelia vzájomne poznali. „Domnievame sa, že to boli členovia sikhskej komunity,“ stojí v policajnom vyhlásení.

U londýnskych moslimov vyčíňa podivný vírus, môže za to ich krvavý rituál

Sikhismus je menšinové náboženstvo, ktoré vzniklo v indickej oblasti Pandžábu v období náboženského útlaku; okrem iného zakazuje mužom strihať si vlasy, ktoré si potom sikhovia balia do turbanov.

V Británii v posledných rokoch rastie počet prípadov útokov nožom. V roku 2018, z ktorého sú dostupné štatistiky, bolo len v Anglicku a Walese ubodaných 285 ľudí, čo je najviac za posledných 70 rokov. Ročne polícia v Anglicku a Walese eviduje cez 40.000 deliktov, pri ktorých bol použitý nôž či iný ostrý nástroj.