S trestom 28 rokov odňatia slobody nesúhlasí vrah Jaromír Šmídek (48), ktorého súd právoplatne odsúdil za vraždu 21 ročného Dominika P. Mladík zomrel, pretože chcel svedčiť proti Šmidekovi v súvislosti so zneužívaním sedemročného dievčatká. Šmídek Dominika predvlani v januári omámil, hodil ho do žumpy a nechal ho v nej utopiť. Teraz podal proti rozsudku ústavnú sťažnosť.

Jaromír Šmídek, ktorý nechal známeho Dominika P. (†21) utopiť v žumpe, podal ústavnú sťažnosť. Ide o poslednú šancu, ako zvrátiť výnimočný trest 28 rokov väzenia. Podľa právoplatného verdiktu išlo o vraždu vykonanú trýznivým spôsobom. Rozhodnutie vlani potvrdil Najvyšší súd. Podanie následné ústavnej sťažnosti je zrejmé z justičnej databázy.
Šmídek podľa právoplatného verdiktu predvlani hodil omámeného mladíka do žumpy, kde ho nechal utopiť. Chcel naň zviesť zneužívanie maloletej dcéry svojej bývalej družky, ktorého sa dopustil sám. Šmídek vinu popieral.

Vražda zo žiarlivosti: Jozef dobodal Romana, aby zabránil rozvodu! Zbaviť sa mŕtvoly mu pomáhala manželka

Mladíka poznal Šmídek dlhšiu dobu. So svojou priateľkou a jej deťmi žil v jeho dome. Podľa súdov Šmídek zle niesol ukončenie vzťahu s družkou, ktorá navyše nadväzovala stále bližší vzťah s jeho neskoršou obeťou. So Šmidkeom sa družka rozišla po tom, čo sa jej sedemročná dcéra zverila s tým, že ju muž zneužil.
V noci 22. januára 2018 naložil Šmídek v Luštěnici na Mladoboleslavsku omámeného dvadsaťjedenročného muža do svojho auta a odišiel s ním k domu na odľahlom mieste na okraji Karlových Varov. Tam ho podľa verdiktu hodil do plnej dvojmetrovej žumpy, ktorú prikryl päťdesiatkilogramovým poklopom. Mladík sa v odpade utopil.
Páchateľ pôvodne uvádzal, že mladíka v daný večer vôbec nevidel. Pri nakladaní vravorajúcej obete do auta ho však zachytila ​​kamera. Po zistení, že existuje kamerový záznam, preto začal tvrdiť, že mladíka odviezol do Karlových Varov.
„Vina obvineného bola preukázaná na základe uceleného a logicky prepojeného reťazca nepriamych dôkazov, absencia priamych dôkazov teda nie je v tomto prípade nijako podstatná,“ uviedol vlani v uznesení Najvyšší súd. Jediným, kto mohol obeť usmrtiť, mal k tomu motiváciu aj príležitosť, bol podľa súdu Šmídek.