Sedemnásťročný chlapec prišiel o život za bieleho dňa na ulici v Londýne. Slávny YouTuber sa zrejme stal obeťou vojny miestnych drogových kartelov. Jeho zdrvená matka vyzvala na ukončenie nezmyselného násilia, ktoré zachvátilo britskú metropolu a od začiatku roka si vyžiadalo životy už 15 tínedžerov.

Sedemnásťročného Rhyhiema Bartona našli v nedeľu popoludní postreleného na Warham Street v južnom Londýne. Mladíkovi už bohužiaľ nebolo pomoci a pred zrakmi svojej mamičky vydýchol naposledy. Rhyhiem bol známym YouTuber, na portáli rapoval pod prezývkou GB a podľa matky sa chcel stať architektom.

„Bol to taký pekný chlapec. Toto nie je žiadny život. Môj syn bol veľmi dobrý,“ uviedla jeho zdrvená matka Pratana pre britský denník Daily Mail. „Už to ďalej nevydržíme, prosíme mladých, aby prestali. Užívajte si život, svojej mladosti, bežte získavať vedomosti. Máte len jeden život, tak ho Nepremrhajte,“ vyzvala na ukončenie nezmyselného násilia v londýnskych uliciach.

Matka zastreleného Rhyhiema Bartona

Rhyhiem Barton je od začiatku roka už 62. človekom, ktorý bol v britskej metropole zavraždený. Podľa matky ho zastrelili z auta gangstri, ktorí už od piatku terorizovali okolia. Talentovaný rapper sa už raz predtým stal obeťou útoku. V roku 2016 ho dobodal gang a matka ho následne poslala na rodnú Jamajku, aby bol v bezpečí. Do Londýna sa vrátil až vo februári.