V pražskom gayklube nútili muža k prostitúcii 2,5 roka. Medzi obvinenými sú aj dvaja Slováci

1438

Štátna zástupkyňa obžalovala šesť ľudí z toho, že v Prahe ako organizovaná skupina dohadzovali mužov – aj mladších ako 18 rokov – na poskytovanie homosexuálnej prostitúcie. Podľa informácií ČTK sa prípad týka klubu Escape v ulici V Jámě. Hovorca pražského mestského štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala dnes oznámil, že stíhaným ľuďom je od 26 do 54 rokov.

„Obvineným osobám je kladené za vinu, že ako členovia organizovanej skupiny spáchali zločin kupliarstva a zločin obchodovania s ľuďmi v úmysle, aby iného bolo použitého k prostitúcii, či v spolupáchateľstve prečin zvádzania k pohlavnému styku v jednočinnom súbehu s prečinom ohrozovania výchovy dieťaťa, kedy oboje prečiny boli spáchané po dlhšiu dobu,“ opísal Cimbala.

Za organizované obchodovanie s ľuďmi na účely prostitúcie hrozí trest päť až 12 rokov väzenia alebo prepadnutie majetku.

Prostitútky 80 rokoch: sex, drogy a denný boj o život

Podľa informácií ČTK sú medzi obžalovanými dvaja štátne príslušníci ČR pôvodom z Bulharska, jeden ďalší Čech a dvaja Slováci. Najstarším obvineným je príslušník Švajčiarska. Trestnú činnosť údajne páchali najmenej od apríla 2015 do novembra 2017. Mladých mužov – predovšetkým vo veku od 18 do 25 rokov, ale aj mladistvých – vraj v gayklube zamestnávali nielen na pozíciách tanečníkov a spoločníkov, ale aj na poskytovanie sexuálnych služieb za odplatu. Získané peniaze si potom prerozdeľovali, tvrdí obžaloba.

Z prostitútky sa stala nevestou ISIS. Nemka opísala svadobnú noc v mučiarni

Kauzu bude riešiť pražský mestský súd. Termín hlavného pojednávania zatiaľ nebol stanovený. Obžaloba zahŕňa rad čiastkových skutkov a má cez sto strán.