Vozidlo nebude mať volant, ani pedál plynu či brzdový pedál, pretože bude úplne autonómne. Plne autonómna vozidlo značky Ford bude spadať do 4. úrovne autonómie na Society of Automotive Engineers (SAE), čo je medzinárodný štandard pre autonómne riadenie. Pre porovnanie, autopilot značky Tesla či Mercedes-Benz spadajú do 2. úrovne autonómie.

Plne autonómne vozidlo Ford bude schopné zvládnuť všetky povinnosti vodiča vo vopred určenej oblasti, teda v oblasti, ktorá je už namapovaná s vysokým rozlíšením 3D technológie. Znamená to, že za všetko by bolo zodpovedné samotné vozidlo, pretože vy ako vodič by ste nemohli vôbec nijako zasiahnuť do riadenia.

ford 02

Automobilový velikán Ford investoval do štyroch firiem, ktoré by mali technológiu vylepšiť. Investoval do firiem Velodyne (kľúčový komponent LIDAR pre plne autonómne vozidlá) a SAIPS (izraelská spoločnosť pracujúca s umelou inteligenciou a hlbokým strojovým učením, čo pomôže tomu, že auto dokáže zvládnuť akúkoľvek situáciu). Ford uzavrel tiež zmluvu s firmou Nirenberg Neuroscience LLC, ktorá pomôže autonómnym autám identifikovať objekty na ceste. A tiež investoval do Civil Maps zaoberajúce sa 3D mapami.

Nie je zrejmé, či sa bude jednať o sedan, hatchback či SUV. A tiež nie je jasné, či bude autonómne vozidlo poháňané benzínom, elektrinou alebo sa bude jednať o hybridné vozidlo.