Odťahová služba sa pokúšala zo šesťmetrovej diery auto vytiahnuť, ale to i napriek tomu zmizlo pod hladinou. Potom, čo z diery vyčerpali vodu, na prekvapenie všetkých v nej auto nebolo.

Ruská štátna televízia Channel One neskôr vo svojej reportáži informovala, že auto zrejme vcuclo bahno na dne praskliny. Podľa jej informácií tiež predstavitelia Ufy sľúbili majiteľke zmiznutej Lady, že jej kúpia nové vozidlo.
Podľa miestneho webového portálu Ufa1.ru však majiteľka so svojím manželom najskôr nevedela, na koho sa obrátiť so žiadosťou o pomoc. „Každý ukazuje prstom na toho druhého. Nikto ale nechce zostaviť vyhlásenie, ktoré by nám umožnilo obrátiť sa s celou vecou na súd,“ povedala Larisa Krašeninnovkovová s tým, že polícia odmietla založiť oficiálne správu o prípade.

ufa-jama-2
Pracovníci spoločnosti, ktorá sa snažila auto vytiahnuť, majiteľke vozidla povedali, že ho pravdepodobne odniesol prúd podzemnej vody. Ten mal spôsobiť aj prepad vozovky samotnej.
„Už pred dvoma mesiacmi sa nám v stenách domu objavili trhliny. Terén pod nami sa hýbe a my po tom poslednom incidente nevieme, čo čakať ďalej,“ vyjadrila Krašeninnovkovová obavy, že posuny pôdy môžu ohroziť jej dom, pri ktorom zmiznutá Lada parkovala. V susedstve, kde leží pozemok poškodenej, sa pritom vraj problémy s nestabilným podložím datujú až späť do deväťdesiatych rokov.