Veľká lúpež v luxusnom klenotníctve kráľov! Miliónový lup si páchateľ odviezol na kolobežke!

808

Zo známeho klenotníctva Chaumette neďaleko triedy Champs-Elysées v centre Paríža boli v utorok ukradnuté šperky a drahokamy v hodnote medzi dvoma a tromi miliónmi eur. Informovala o tom agentúra AFP, podľa ktorej lupič unikol na kolobežke.

K lúpežnému prepadnutiu došlo okolo 17:00 SELČ. Muž prišiel ku klenotníctvu na kolobežke a vnútri obchodu vytiahol strelnú zbraň. Keď šperky a drahé kamene dostal, tým istým dopravným prostriedkom zase odišiel preč. Úrady začali vyšetrovanie prípadu.

Miliardová krádež v Drážďanoch! Policajti chytili ďalšieho člena z arabského rodinného klanu 

Prepadnutý obchod sa nachádza v ulici Rue François 1er. V roku 2009 bola vylúpená aj známejšie pobočka klenotníctve na parížskom námestí Place Vendôme, z ktorej zmizli drahokamy v cene 1,9 milióna eur, uviedla agentúra AFP.

Lúpež storočia: Zmizli kráľovskej klenoty! Zlodeji ušli na člne

Chaumetovo klenotníctvo bolo založené pred viac ako dvoma storočiami. Chaumette bol klenotníkom Napoleona či kráľovnej Viktórie, dodával diadémy početným korunovaným hlavám. Jeho šperky doplnili róby takých tvorcov ako Christian Dior. Ešte v 80. rokoch 20. storočia bol podnik v rodinných rukách – bratov Jacquesa a Pierra Chaumetových. Neskôr ho kúpila skupina LVMH.