Americkej pobrežnej stráži sa zhodou náhod podarilo objaviť muža izolovaného v aljašskej divočine, na ktorého niekoľko nocí po sebe útočil medveď grizly. Muž však nemal možnosť si akokoľvek privolať pomoc a len so šťastím sa mu podarilo na seba upozorniť okolo prelietajúcu helikoptéru, ktorá ho následne previezla so zraneniami do nemocnice.

Asi 60-ročný muž býval od 12. júla sám v skromnej ​​búde určenej pre baníkov niekoľko desiatok kilometrov od mesta Nome na západe Aljašky. Jedného dňa na neho vonku zaútočil medveď grizly a odtiahol ho k miestnej rieke. Muži sa podarilo uniknúť a schovať sa do búdy.

Nasledujúcich niekoľko nocí však musel pustovník čeliť útokom rovnakého medveďa, ktorý podľa záchranárov zrejme vyrval dvere od jeho skromného príbytku. Muž mal len obmedzený počet nábojov a záchranárom povedal, že niekoľko dní nespal, pretože sa stále obával príchode divého zvieraťa.

Hrozné video popravy spiacej medvedice s mláďatami. Otec so synom si po zbabelej poprave plesli!

 Videli ho z  vrtuľníka 

Helikoptéra pobrežnej stráže smerovala do mesta Nome, z ktorého mala nasledujúci deň odviezť skupinu vedcov na prieskumnú misiu. Piloti sa však podľa svojich slov v jednej chvíli chceli vyhnúť skupine mrakov, a tak odbočili asi kilometer z plánovaného kurzu.

Vďaka tomu sa dostali do dostatočnej blízkosti k búde, na ktorej strechu napísal zúfalý muž nápisy SOS a „pomôžte mi“ a pri zvuku blížiaceho sa stroja vyliezol zo svojho príbytku a signalizoval, že je v ťažkostiach. Posádka ho vzala do nemocnice v Nome, kde mu lekári ošetrili zranenia na tele a nohe, ktorá ho však neohrozovali na živote.

Medveď zabil učiteľku francúzštiny. Neušetril ani jej desaťmesačné bábätko!

 Skoro ho  minuli 

„Tak skončili týždenné muky, ktoré by mohli vydať na pokračovanie filmu Revenant Zmŕtvychvstanie,“ napísal denník The New York Times s odvolaním sa na snímku z roku 2015, v ktorom je hlavný hrdina napadnutý medveďom a následne sa ťažko ranený prebíja severoamerickou divočinou. „Keby sme boli vo vedľajšom údolí, úplne by sme ho minuli,“ komentoval incident jeden z členov posádky helikoptéry pobrežnej stráže Jared Carbajal.

Američan po útoku medveďa: „Cítil som sa ako ulovený losos“