Polícia má dvoch podozrivých Slovákov z únosu a vraždy podnikateľky Svobodovej! Telo ale stále chýba

1091

Už niekoľko rokov trápia policajtov prípad zmiznutej podnikateľky Jany Svobodovej. Tá bola naposledy videná v roku 2015. Od tej doby sa po nej zľahla zem. Dvoch podozrivých strážcovia zákona už poznajú, jeden z nich sedí za inú trestnú činnosť a druhého zadržali v Írsku, telo podnikateľky ale nebolo doteraz nejdené.

Manažérka a podnikateľka Jana Svobodová náhle zmizla zo sveta. Naposledy si užívala normálneho života 15. júla roku 2015. Po každodennej rutine v práci vyrazila domov z pražských Holešovíc. Tam už ale nikdy nedošla. Jej auto ešte zachytili kamery v stredočeskom Velemíne. Lenže samotná Jana Svobodová už v aute nesedela. Miesto nej v ňom uháňali dvaja neznámi muži.

Posledný záblesk prišiel ten istý deň po deviatej večer. To bol zachytený signál jej mobilu z Antonínova Dolu na Jihlavsku. Po rokoch vyšetrovania sa ukázalo, že Češku mali uniesť dvaja slovenskí recidivisti. Ľubomír B. (27), ktorý sa preslávil útekom z väznice v Leopoldove, a Marek P. (27), ktorého slovenskí policajti hľadali od roku 2016 kvôli majetkovej trestnej činnosti.

Desivé detaily únosu podnikateľky Jany! Ako sa zbavili tela a kam zmizlo jej auto?

Slovenským médiám sa podarilo zistiť, ako malo k zločinu dôjsť. Podľa informácií televízie Markíza najprv jeden z údajných páchateľov podnikateľku fyzicky napadol. Ženu potom mala dvojica zabiť a jej telo zakopať na neznámom mieste pomocou náradia, ktoré si zadovážili.

Ukradnutý automobil vraj niekomu predali. Kriminalisti ostatky Jany Svobodovej podľa servera hľadali už na niekoľkých miestach, ale doteraz sa im ich nepodarilo nájsť. Ľubomíra B. jeho matka nehanebne kryla. „Neexistuje, aby niečo také urobil! Nebol by toho schopný,“ uviedla žena. Vinu ihneď hodila na druhého podozrivého. „To možno tak on. Ten im (policajtom – pozn. Red.) Ale utiekol, a tak do toho chcú namočiť syna. Bobo nemá so zmiznutím tej podnikateľky spoločného nič,“ verí matka Ľubomíra B.

Už je známa národnosť kumpánov, ktorí zohavili chlapčeka kyselinou! Sú to traja Slováci

Slovenským policajtom sa neskôr podarilo vypátrať spomenutého Marka P. až v Írsku. To potvrdila hovorkyňa polície Bárdyová s tým, že bol podozrivý muž zadržaný v severoírskom meste Armagh. Zatykač na neho bol vydaný vo februári roku 2020. Údajný komplic zadržaného muža a druhý podozrivý v prípade vraždy slovenskej podnikateľky si podľa Bárdyové odpykáva trest vo väzení za iný trestný čin. Telo manažérky sa ale stále nenašlo, prípad jej zmiznutia tak zostáva nevyriešený.

Slovenský hokejista vymenil hokej za lepší život pre deti. Utiekol do USA a jeho syn hviezdi v NHL

„V súčasnosti nemáme žiadne nové informácie na zverejnenie,“ oznámilo k prípadu Jany Svobodovej Policajné prezídium Českej republiky.