Základná tarostlivosť o vlasy

Vďaka dnešnej dobe, výskumu a dôkladne premysleným trikom marketingových špecialistov je už skoro každému jasné, že môže mať presne také vlasy, po akých vždy túžil. Najzákladnejším pravidlom je pravidelné umývanie vlasov, vďaka ktorému sa vlasy, ale aj pokožka  hlavy zbavia nečistôt, mastnoty, potu, odumretých buniek alebo našich kozmetických zlepšovákov, ktoré používame, aby sme nášmu účesu každé ráno dopomohli ku kráse. Existuje široká škála šampónov – šampóny na suché, lámavé, poškodené, farbené, normálne a iné druhy vlasov, stačí si vybrať ten, ktorý zodpovedá tým vašim. Svätým prikázaním je to, že dobrý šampón vlasy umýva dôkladne, šetrne, nevysúša ich a po umytí vás nesmie svrbieť pokožka hlavy.  Po opakovanom umytí vlasov šampónom by malo nasledovať ošetrenie kondicionérom, ktorý napomáha vytvoreniu ochrannej vrstvy vlasov, a tá ich následne chráni, hydratuje a posiluje, po ktorom sa vlasy ľahšie rozčesávajú. Kondicionéry s výťažkami z jojoby, aloe vera, rozmarínu alebo henny sú dostatočné na to, aby dodali vlasom potrebnú výživu a starostlivosť. Na to, aby sme podtrhli krásu vlasov, sa odporúča použiť aspoň dvakrát mesačne vlasovú kúru. Nikto však nehovorí o tom, či to má byť vlasová kúra vyvinutá v laboratóriach alebo či postačí aj vlasová kúra,  ktorú používali predošlé generácie. Jedno je istépokiaľ použijete vlasovú kúru, ktorá je dostupná v každom regály v našich obchodoch, vyhnete sa možnej alergickej reakcií, ktorá by mohla vzniknúť po použití domácky vyrobených vlasových zlepšovákov.

shutterstock_11270116-vlasy

Ľahko sa hovorí o tom, ako zveľaďovať vzhľad už takmer dokonalých – zdravých a lesklých vlasov, horšie je ak ide o chronickú dispozíciu a majiteľ alebo majiteľka svojej koruny krásy trpí lupinami alebo neodstrániteľným mastením sa vlasov. V takom  prípade už treba siahnuť po odbornej pomoci a zabehnúť ku kožnému po dobrú radu.

Pripravte sa na zimu 

Vlasom treba venovať zvýšenú pozornosť najmä v letnom a zimnom  období. Keďže je leto už len príjemná spomienka na prázdniny, dáme pár  tipov, ako zaobchádzať s vlasmi v už nezadržateľne blížiacej sa zime. Zima dá poriadne zabrať nielen našej psychike, ale aj našim vlasom. Sú extrémne namáhane rozdielmi medzi interiérovými a exteriérovými teplotami, suchým vzduchom vo vykúrených priestoroch a neustálym šúchaním sa o goliere, šále, roláky a kabáty, čo spôsobuje, že počet korienkov vlasov je niekedy o polovicu menší ako počet ich končekov.  Takže, milé dámy a páni, odteraz máte dobrú výhovorku, prečo trávite v kúpelniach toľko času. Vlasy sa vám určite odvďačia a možno sa vďaka nim spoznáte aj s krásnou vlasáčkou alebo okúzľujúcim vlasatým mužom.

Koniec dobrý, všetko dobré

Pomaly sa prepracuvávame ku koncu článku, a tak mi nedá nespomenúť, že firmy, ktoré sa zameriavajú na starostlivosť o vlasy, ponúkajú na svojej internetovej stránke množstvo rád ako na vlasy, ako sa o ne starať, podrobne vám pomôžu analyzovať typ vašich vlasov a následne vám aj nenásilne a milo odporučia produkty, ktoré sa hodia k vášmu typu vlasov. Určite stojí za to checknúť tieto stránky, nakoniec tam nájdete aj priestor na to, aby ste si pomocou skenu a šablóny dostupnej na webovej stránke vybrali typ a farbu vlasov, účesu, a módny trend, ktorý vám pristane. Aby ste sa vyhli vlasatej katastrofe a vyvarovali sa vzhľadu podobnému majstrovi N po hodine v kúpeľni strávenej zveľaďovaním vašej hrivy, odporúčame nepreháňať to zbytočne s množstvom stylingových produktov. Nezabudnite, že občas má každý svoj „bad hair day“, a práve v také dni nás, baby aj chalanov, dokáže zachrániť inkognito štýl – bejzbalová čapica alebo iná módna pokrývka hlavy, napokon to vyzerá aj celkom stylish a sexy.