Vodič v kamióne dostal infarkt, ľudia mu nepomohli, báli sa koronavírusu

908

Tridsaťsedemročnému vodičovi kamiónu sa pri riadení zastavilo srdce v obci Goczałkowice-Zdrój v Sliezsku na juhu Poľska. Svedkovia udalosti zastavili kamión, ktorý sa na semaforoch podozrivo posúvalo, prvú pomoc však mužovi neposkytli. Báli sa, aby ich nenakazil koronavírusom.

Ku smutnej udalosti došlo podľa poľského portálu pless.pl v stredu 9. apríla. Vodič kamiónu zastavil na semaforoch, utrpel však náhlu srdcovú príhodu, stratil kontrolu nad riadením a vozidlo sa začalo pomaly rozbiehať.
Ako portál uviedol, jeden zo svedkov si uvedomil, že sa asi niečo stalo a že by nákladiak mohol nabúrať. Dobehol kamión, naskočil do kabíny a vozidlo zastavil. Vnútri našiel vodiča v bezvedomí. Nič ale nepodnikol a nezačal s resuscitáciou, rovnako ako žiadny z prizerajúcich. Vraj sa obávali, že by sa od šoféra mohli nakaziť chorobou covid-19.
Pomoc nešťastníkovi poskytla až privolaná záchranka, ktorá sa ho snažila oživiť takmer hodinu. Muža sa jej ale už nepodarilo zachrániť. O tom, či ho bolo možné zachrániť, keby dostal pomoc skôr, poľské médiá neinformovala. Polícia prípad odovzdala prokuratúre.