Vonnová s Tigerom, Kristen Stewartová s milenkou. Unikli fotky nahých celebrít

2781

Hackeri opäť napadli telefóny celebrít a zverejnili ich nahé fotky. Najnovšími obeťami útoku sú lyžiarka Lindsey Vonnová s bývalým partnerom Tigerom Woodsom, herečka Kristen Stewartowá s priateľkou Stellou Maxwell alebo speváčka Miley Cyrusová.

Lindsey Vonnová aj Kristen Stewartová už prostredníctvom svojich hovorcov oznámili, že celú vec budú riešiť ich právnici.

„Ide o odporný a opovrhnutiahodný zásah do súkromia, keď niekto ukradne a nezákonne publikuje súkromné fotky. Lindsey podnikne všetky potrebné právne kroky na ochranu a presadzovanie svojich práv a záujmov. Verí, že osoby zodpovedné za ukradnutie jej súkromných snímok, rovnako ako internetové stránky, ktoré podporujú toto odporné správanie, by mali byť v súlade s právom stíhané v plnom rozsahu,“ povedal hovorca lyžiarky pre magazín People.

Niektoré pornostránky zverejnili chúlostivé fotky Lindsey Vonnovej a jej bývalého partnera Tigera Woodsa, s ktorým sa rozišla v roku 2015. Tiež golfistov právnik vyzval správcu stránok, aby explicitné zábery stiahli.

Na niektorých ukradnutých fotkách Kristen Stewart je napríklad herečka so svojou priateľkou, modelkou Victoria ‘s Secret, Stellou Maxwell v sprche.
     Ďalšími obeťami najnovšieho útoku sú aj Miley Cyrusová a Katharine McPhee.

Polícia už v minulosti riešila podobné útoky. Tento rok na jar ukradli súkromné fotky herečkám Emme Watsonovej, Amande Seyfriedovej a Mische Barton. Hollywoodske celebrity mali problém s hacknutými chúlostivými snímkami tiež v roku 2014. Medzi poškodenými hviezdami boli Jennifer Lawrenc, Kaley Cuoco, Kate Upton a ďalšie. Hacker Edward Majerczyk snímky získal po nabúraní do iCloudu celebrít. Odsúdili ho na deväť mesiacov.