Vražda pre výstrahu?! Exšéfa vojenskej spravodajskej služby Generálmajora Petra Bučka našli obeseného so zviazanými rukami! Komu výstrahu má patriť?

1010

Mŕtve telo bývalého riaditeľa slovenskej vojenskej spravodajskej služby našli blízko kameňolomu pri obci Devín, ktorá je súčasťou Bratislavy. Polícia potvrdila, že prípad vyšetruje v súvislosti s podozrením z úkladnej vraždy. „Tých úmrtí ľudí, ktorí sa v minulosti hýbali okolo Bödöra, nám nejako pribúda, a to si treba tiež všímať,“ odporučil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Mŕtvolu podľa portálu v utorok popoludní objavil muž, ktorý venčil psa.

Generálmajor Peter Bučko podľa dostupných informácií velil vojenskému spravodajstvu na konci 90. rokov minulého storočia, potom bol poradcom ministra obrany a viedol úrad ministerstva hospodárstva. Svoju kariéru v armáde začínal v polovici 70. rokov ako veliteľ tankovej čaty, neskôr ale aj plnil spravodajské úlohy pod diplomatickým krytím.

Bývalá štátna tajomníčka Jankovská sa psychicky zrútila!

„Muž údajne visel na strome so zviazanými rukami neďaleko jazera. Okrem vyšetrovateľov vraj na miesto činu prišiel osobne aj zvláštny prokurátor Daniel Lipšic, čo naznačuje možnosť inej príčiny smrti, než je samovražda,“ napísala Pravda s tým, že prokuratúra Lipšicovu prítomnosť na mieste činu nevysvetlila.

Mafiánskeho bossa prezývaného Profesor z Camorry našli mŕtveho v cele!

Vyšetrovanie podľa televízie Markíza vedie kriminálna ústredňa NAKA, a to ako úkladnú vraždu – práve kvôli zviazaným rukám obete. Čaká sa na výsledok pitvy. Ďalšie podrobnosti zatiaľ nie sú známe.

Skutok sa nestal zabudnite! Bola to iba fatamorgána

Súčasný minister vnútra Roman Mikulec bývalého riaditeľa vojenských „tajných“ poznal osobne, ale posledných 20 rokov s ním nebol v žiadnom kontakte a prípad nechcel komentovať. Minister obrany Jaroslav Naď pred novinármi uviedol, že sa Bučka pohyboval v skupine okolo kontroverzného podnikateľa Norberta Bödöra, ale podrobností sa zdržal. Generál podľa neho skončil vo vojenskom spravodajstve v čase, keď v slovenskej zahraničnej a bezpečnostnej politike zavial nový vietor a prevládla prozápadnej orientácia.

Čo stálo za nečakaným prevozom bývalého šéfa polície Lučanského (†51) ?

Objavili sa podozrenia, že polícia chcela generála vypočuť ako svedka v niektorej z veľkých káuz, dokonca v súvislosti s Böderom, ale Lipšic to poprel, uviedol portál TVnoviny.sk.

Jeden korupčný prípad, šesť mŕtvych svedkov!