Za vraždu bývalej priateľky uložil Krajský súd v Zlíne tridsaťdeväťročnému Antonínovi Stojkovi 17 rokov väzenia. Hrozilo mu o tri roky viac, prípadne výnimočný trest. Stojka vlani v apríli podľa obžaloby dobodal tridsaťročnú Denisu, mamu dvoch detí, v reštaurácii. K svojmu činu sa priznal a oľutoval ho.

Stojka napadol svoju niekdajšiu družku podľa štátneho zástupcu Martina Malusa preto, že sa žena rozhodla vzťah so Stojkom ukončiť, a tiež pre podozrenie, že si našla nového priateľa. Muž údajne vošiel do reštaurácie, v ktorej žena pracovala, a po neúspešnom pokuse prehovoriť ju, aby neodchádzala, na ňu zaútočil.

Najskôr na ňu podľa spisu namieril plynový revolver, potom ju zvalil na zem, kde ju bil a kopal. Nakoniec vytiahol nôž a zasadil žene 16 bodnorezných rán. Aj napriek snahe záchranárov zomrela. Útok sa podľa žalobcu vymykal svojou brutalitou aj spôsobom prevedení.

Obžaloba Stojku vinila aj z vydierania. Po útoku na ženu vraj v reštaurácii donútil s plynovým revolverom v ruke štyroch ľudí, ktorí tam boli, aby odišli. Znemožnil im tak, aby žene poskytli pomoc.

Vražda zo žiarlivosti: Znásilnená vedľa mŕtvoly svojho milenca