Na zadnej strane doma sa šikmá strecha takmer dotýkala zeme. Muž sa bez ťažkostí vyštveral nahor po škridliciach, snažiac sa nerobiť hluk… Postupoval pomaly, brzdený iba deväťmilimetrovou karabínou. Boli dve hodiny v noci v nedeľu 31. októbra. Hustá tma obklopovala tento malý statok neďaleko Neversu. Zdalo sa, že stojí na konci sveta. Najbližšia farma, ktorej tmavé budovy boli vzdialené niekoľko desiatok metrov ďalej, bola neobývaná. Vrah neriskoval, že ho chytia. Podarilo sa mu vniknúť do domu cez pootvorené strešné okno.

pix statok1
Aby sa ubezpečil, že jeho obeť je naozaj mŕtva, rozdrvil jej tvár

V tej istej chvíli sa v izbe na prízemí sa Patrik, mladý muž s nakrátko ostrihanými vlasmi, práve vyzliekol. Na jeho mladej tvári pohrával nežný úsmev. Mal pred sebou druhú spoločnú noc so Sophie, ktorá končila večernú toaletu v kúpeľni… Patrik, plný očakávania, nepočul vŕzgať schody. Vzápätí sa z ničoho nič vo dverách objavila postava muža.

Guy Demaret

Patrik nemal čas zareagovať. Votrelec, vysoký, chudý vošiel do izby, ktorej vkusné, príjemné prostredie vybičovalo jeho zúrivosť. Namieril svoju karabínu na Patrika.
V tej chvíli vyšla Sophie z kúpeľne. Zhrozená zmeravela na prahu, neschopná pohybu…
V mŕtvolnom tichu muž urobil krok vpred so zovretými perami a bledou tvárou. Sadisticky pomaly zdvihol hlaveň pušky a prst priložil na spúšť. Patrik v panike skĺzol z postele na zem v nezmyselnej nádeji, že unikne smrti. No vo chvíli, keď vstal a chcel vbehnúť do chodby, ozval sa výstrel. Sophie videla, ako jej priateľ spadol. Guľka z karabíny mu prevŕtala hrudník. Vrah k nemu pre istotu pristúpil a pažbou mu rozdrvil tvár. Dlážka sa sfarbila krvou. No sadista v záchvate zúrivosti stále udieral pažbou do tváre svojej obete, až kým si bol úplne istý, že ho zabil.
Potom sa obrátil k Sophie, pritisnutej k stene.

Poznala muža, ktorý ju znásilnil!

„Ľahni si,“ prikázal jej, „inak ťa stihne rovnaký osud!“
Muž k nej pristúpil. Sophie cítila ostrý pach jeho špinavých džínsov… Postrčil ju dozadu. Ľahla si na posteľ, vystavená na milosť a nemilosť šialenca, ktorý si ľahol vedľa nej.
„Prečo on, a nie ja?“ spýtal sa.

Tragédia, ktorá sa práve odohrala pred očami Sophie, bola epilógom drámy, ku ktorej sa schyľovalo už niekoľko rokov. Tušila ju, no nepredpokladala také strašné finále.
Muža, ktorý sa práve chystal znásilniť ju a ktorý zabil jej milenca, poznala od detstva. Volal sa Guy Demaret. Po prvý raz ho stretla, keď mala dvanásť rokov. Býval tak ako ona vo veľkom mestečku neďaleko Neversu, spolu so svojou matkou, ktorá ušla od muža alkoholika a surovca. Prešli roky. Sophie sa stala ošetrovateľkou v domove dôchodcov. Z času na čas sa stretla s Guyom v kaviarni, skôr preto, aby ho nepopudila proti seba, než z ozajstnej sympatie. Tento trocha frustrovaný mladý muž, bol známy svojimi záchvatmi zlosti. Totálne nevyrovnaný, čo pramenilo nesporne z detstva, keď bol svedkom otrasných scén medzi rodičmi, pokúsil sa raz dokonca zaškrtiť vlastného brata. Po rokoch prepadol svojho soka v láske a zmlátil ho tak, že ho museli odviezť do nemocnice. O niečo neskôr dobil takisto dievča, ktoré ho odmietlo. Taký bol teda muž, čo dvoril po niekoľko rokov Sophie a od februára ju prenasledoval na každom kroku.

pix statok2

V tom čase sa Sophie odsťahovala z mestečka a ubytovala sa na samote. Guy Demaret, ktorý vedel, že tam býva sama, si zaumienil, že ju získa spôsobom jemu vlastným. Často ju navštevoval pod zámienkou, že prišiel na šálku kávy. Napokon v júli jej vyznal lásku. No Sophie mu jasne povedala, že nie je jej typ. Keď začal byť dotieravý, musela ho dokonca vyhodiť, pričom mu opätovne povedala, že k nemu neprechováva žiadne ľúbostné city.
Jedného večera v auguste sa vrátila domov okolo jednej v noci. Ako zvyčajne zaparkovala auto na udupanej ceste pred domom a podišla k domovým dverám. Vo chvíli, keď vsunula kľúč do zámky, pocítila, že za ňou niekto stojí a prudko sa obrátila. Bol to Guy Demaret. Nahnevaná Sophie ho odstrčila, ani ho nepočúvala, ako sa jej ospravedlňoval. V nasledujúcich dňoch sa Guy neodvážil dobiedzať do nej. Mladá žena však mala stále pocit, že ju niekto sleduje, keď sa vracala domov autom. Za sebou stále videla na úzkej ceste vedúcej k jej domu, rozsvietené reflektory.

Guy sa dozvedel, že má soka!

V piatok 22. októbra šla Sophie na koncert bývalého speváka skupiny Gold v nočnom podniku Ballad do malého mestečka Decize na brehu Loiry. Sedela neďaleko neveľmi vysokého, ale veľmi pekného mládenca. Bol to Patrik. Spriatelili sa, tancovali spolu a napokon sa pobozkali. Po skončení koncertu okolo piatej ráno Patrik odprevadil Sophie domov. V tme nevenoval pozornosť autu, ktoré stálo obďaleč. Sophie ho však videla. Keď Patrik odišiel, Guy Demaret vedel, že má soka.
Bol tam aj o týždeň neskôr, keď Patrik vyprevadil Sophie po ďalšom večere, ktoré spolu strávili v Ballado? V tú noc u nej mladý muž zostal celú noc.
Sophie bola taká šťastná, že takmer zabudla na Guy Demareta, čo ju prenasledoval. Ukázalo sa, že Patrik je jemný, pozorný mladý muž. Pracoval ako manipulant v spoločnosti Rocland vo Fleury-sur-Loire, bol nesmelý a veľmi milý. Štyri roky žil s jednou ženou, s ktorou mal dve deti. Začiatkom toho roku ho opustila. Odvtedy žil sám v dome na predmestí Decize.

Sophie musela umyť z dlážky krv.

Ich šťastie netrvalo dlho. V sobotu 30. októbra Guy Demaret, ktorý ich sledoval, pokojne prišiel k Sophiinej sestre, ktorá pozvala mladý pár na kávu. V ťaživom tichu si prisadol k nim a zostal tam celú hodinu.
V noci z 30. na 31. októbra skrytý na ceste vedúcej k domu sledoval budovu, do ktorej práve vošla Sophie s Patrikom. O chvíľu sa v izbe rozsvietilo svetlo. Milenci sa pripravovali na chvíle lásky.
To bolo chvíľa, keď Guy Demaret vnikol do domu cez pootvorené strešné okno.
To, čo nasledovalo, už vieme: zabil Patrika výstrelom z karabíny a rozdrvil mu tvár pažbou pušky.

Potom znásilnil Sophie vedľa mŕtvoly jej milenca…

V malej miestnost opäť zavládlo ticho. Guy Demaret sa obrátil k mladej ženy, ktorá tíško plakala.
„Musíš mi pomôcť,“ vyštekol na ňu. Sophie, premáhajúc napínanie na zvracanie, musela umyť zakrvavenú dlážku, obliecť sa a sadnúť si za volant Guyovho auta, ktorý medzitým odniesol Patrikovo telo do jeho Opla.
„Pôjdeš za mnou!“ prikázal, mieriac na ňu karabínou.
Krátko nato Opel vyrazila na úzku asfaltku. Sophie ju nasledovala vo svojom aute. Bola priveľmi vystrašená, než aby sa pokúsila ujsť. Vedela, že Guy by ju dochytil a zabil tak ako Patrika. Na mieste nazývanom Bas-de-Rivasse Guy zastavil pri nízkom poraste, za ktorým tiekla rieka Allier. Dvere Opla sa otvorili. Vrah vystúpil, obišiel auto a vytiahol mŕtvolu. Sophie zostala stáť na ceste.
Guy zišiel dolu k rieke a s posledným vypätím síl hodil mŕtveho do rieky. Potom uvoľnil ručnú brzdu Opla a postrčil ju dolu svahom k rieke. No auto nezmizlo vo vode, ako plánoval, ale zaborilo sa predkom do piesku. Ďalej sa ani nepohlo. Sophie videla, ako vrah vystupoval hore brehom vo svetle reflektorov. Tvár mal znetvorenú hnevom: pochopila, čo urobil.

Znovu ju znásilnil a zaspal

„Ideme k tebe!“ vyhlásil a sadol si vedľa nej.
Mladá žena pochopila, že ju opäť chce zneužiť a potom ju neľútostne zabije tak ako Patrika.
„Poď do izby,“ povedal jej, keď vošli do domu.
Sophie prehĺtala slzy, kým ju znásilňoval. Čakala na chvíľu, keď Guy ukojí svoju vášeň a zabije ju.
Keď sa Guy odbavil.
Sophie nehybne čakala.
Najprv prerývane dychčal, potom sa jeho dych stal pravidelnejší a napokon zaspal.
Napadlo ju, že by to mohla využiť a ujsť, ale rýchlo si uvedomila, že nemá šancu uniknúť mu… Bola si istá, že by sa zobudil pri jej najmenšom pohybe a bez milosti by ju zastrelil.
No o deviatej ráno, keď sa Sophie napokon odvážila prejaviť úmysel odísť, Guy Demaret – ktorý sa práve zobudil – ju nechal proti jej očakávaniu odísť z domu.
Zakrátko nato mladá žena zaklopala na dvere domu svojej sestry. S plačom jej porozprávala, čo sa stalo a potom zašla na políciu.
Guya Demareta zatkli v nedeľu 31. októbra o trištvrte na jednu popoludní. Medzičasom sa zbavil pušky, ktorú hodil z mosta do rieky. Napriek tomu, že pri výsluchu poprel, že by bol zavraždil Patrika a znásilnil Sophie, dali ho do väzby predbežného zadržania. V pondelok 1. novembra vytiahli Patrikovo telo z rieky…

-hl-