Záhadná smrť. Dcéra našla známeho chirurga celebrít s nožom zabodnutým v hrudníku

869

Bol to vyhľadávaný a uznávaný chirurg. Jeho zdravotnícke služby vyhľadávali aj tie najväčšie celebrity. Žiadnu z nich už ale doktor Dean Lorich († 54) z New Yorku neošetrí. Jeho ešte len jedenásťročná dcéra ho našla v kaluži krvi s nožom zabodnutým v hrudníku.

Nebohého dievčatko okamžite zalarmovala vrátnika, ktorý privolal do chirurgovho honosného bytu na Manhattane záchranku. Lorichovi však už nebolo pomoci. Jeho smrť je veľmi záhadná a podľa vyšetrovateľov vskutku netradičná.

 Stopy po  vlámaní 

Ležal totiž tvárou nahor a v byte neboli nájdené žiadne stopy po vlámaní. Aj keď polícia smrť Loricha stále vyšetruje, všetko nasvedčuje tomu, že išlo o samovraždu. Nôž si ako skúsený chirurg vrazil Lorich zrejme priamo do srdca.

Po uznávanom chirurgovi, ktorý sa zúčastnil aj záchranné misie na zemetrasením postihnutom Haiti v roku 2010, zostali tri dcéry a manželka. Prečo by si chcel vziať život, netuší. Špekuluje sa však o tom, že bol v poslednej dobe pod obrovským stresom.

 Preslávil ako  chirurg celebrít 

Jeho najslávnejším pacientom bol spevák skupiny U2 ​​Bono Vox (57). Tomu pomáhal v roku 2014 potom, čo sa hudobník škaredo zranil pri páde z bicykla potom, čo sa zrazil s ďalším cyklistom.

„Bol to dobrý doktor a muž. Zachránil a pomohol toľkým ľuďom. Dal mi naspäť môj život. Ja aj moja rodina sme zdrvení. Obetoval svoj život, aby mohol pomáhať ostatným. Ja som bol jedným z nich,“ vzal zosnulému chirurgovi hold jeho pacient Matt Long (51), ktorý o ňom prehovoril pre Daily News.