Newyorská polícia zasahuje na Manhattane. Bomba útočníkovi vybuchla predčasne

1204

Na autobusovej stanici na Manhattane v New Yorku je ohlásená explózia. Polícia bez bližších podrobností na twitteri uviedla, že vycestovala k zásahu. Príčina výbuchu známa nie je. Podľa denníka Daily Mail bol už jeden muž zadržaný.

Za explóziou na autobusovej stanici na Manhattane môže byť podľa informácií stanice ABC takzvaná rúrková bomba, čo je improvizované výbušné zariadenie.

Explodovala v podchode na manhattenskej autobusovej stanici. Podľa agentúry Reuters je na mieste niekoľko zranených, zatiaľ nie sú hlásené žiadne obete na životoch.

Výbuch zaznel približne o pol siedmej ráno, teda v čase dopravnej špičky. Polícia na mieste zadržala muža, na ktorom explodovalo zariadenie. Podľa informácií CNN autobusová stanica nebola cieľom útoku. Bomba vraj explodovala predčasne.

Linky metra v okolí boli uzavreté a úrady evakuujú pasažierov. Portál Daily Star napísal, že na mieste vypukla panika a ľudia živelne utekajú. Americký prezident Donald Trump bol už o incidente informovaný a čaká sa na jeho vyjadrenie.