Tento príbeh, ktorý sa nezakladá na pravde, zverejnili aj veľké servery, ako sú The Daily Mail, Daily Telegraph, The Independent, The Mirror či The Sun.

Internetový portál International Business Times kontaktoval radu v dedine, aby zistil, či obyvatelia dediny skutočne vyťažili zo smrti miliardára. Avšak zistil, že táto informácia rozhodne nie je pravdivá a že sa kvôli nemu obyvatelia dediny nestali milionári.

Nepravdivý príbeh, ktorý sa začal šíriť rýchlosťou blesku, pojednáva o tom, že miliardár Antonino Fernández daroval 80 obyvateľom španielskej dediny Cerezales del Condado, kde sa v roku 1917 narodil, celkom 210 miliónov dolárov.

corona-owner-antonino-fernandez-beer-inherit-village-willAntonino Fernández zomrel v auguste vo veku 99 rokov. Údajne mal každý dedinčan zdediť niečo málo cez 2,49 miliónov dolárov. Ale to nie je pravda, ako potvrdila rada dediny.

Antonino Fernández pochádzal zo 13 detí, pričom bol nútený v 14 rokoch opustiť školu, pretože jeho rodičia si nemohli dovoliť ju platiť. V roku 1949 emigroval do Mexika, ale na svoje korene nikdy nezabudol. Do Mexika, kde začal pracovať pre spoločnosť svojho strýka, sa presťahoval so svojou ženou menom González Díez. Pôsobil ako generálny riaditeľ spoločnosti Grupo Modelo, ktorá vyrába pivo Corona Extra.

Corona Extra je druhé najobľúbenejšie dovážané pivo v USA a prvý najobľúbenejšie pivo v Mexiku. Corona Extra má v USA ročný obrat vo výške 693 miliónov dolárov.

Antonino Fernández založil so svojou ženou neziskovú organizáciu Fundación Cerezales Antonino y Cini, ktorá podporuje vidiecke obyvateľstvo v jeho rodnej dedine.