Belgičanka Ilse Uyttersprotová (†53), bývalá starostka belgického mesta Aalst, bola v utorok 4. augusta zavraždená, a to pravdepodobne svojím partnerom Jurgen D. (49). Ten sa priznal na polícii, ktorá celý prípad vrátane motívu vraždy stále vyšetruje. Podozrivý bol už raz usvedčený z nebezpečného sledovania.

Ilse Uyttersprotová sa pred deviatimi rokmi stala celosvetovo známou kvôli už vtedy niekoľko rokov starému videu, na ktorom údajne s partnerom súloží na hradnej veži

Podľa súčasného starostu mesta Christopha D’Haese sa páchateľ nahlásil polícii sám, zatiaľ však neboli zverejnené podrobností. Podľa všetkého však išlo o nepolitický zločin, motivácia k vražde bola zrejme osobného charakteru. Matku dvoch malých synov mal zavraždiť kladivom.

Navyše to vraj nebolo prvýkrát, čo obvinený realitný agent Jurgen D. (49) vystrel ruku na ženu. Ako informovali belgické médiá, už v minulosti prenasledoval a bil svoju bývalú priateľku a v roku 2014 bol odsúdený na pol roka odňatia slobody. „Možno to nevedela, alebo sa mu pokúsila pomôcť. Mala dobré srdce a pozitívny prístup, často stála za slabými,“ prehovoril o svojej predchodkyni D’Haese.

Záhadná smrť! Nahú mŕtvolu sexuologičky našli v izbe päťhviezdičkového hotela

Bývalá starostka úradovala v Aalst od roku 2007 až do roku 2013. Vždy bola svojmu mestu oddaná a za svojimi názormi si stála. „Mnoho ľudí zo širokého okolia poznalo Ilse osobne, rovnako tak i kolegovia z parlamentu … Táto veľmi smutná správa zapôsobila na všetkých,“ povedal pre VTM Nieuws predseda strany CD & V Joachim Coens.

Francúz dostal pokutu 10.000 eur za sexuálne zanedbávanie manželky

Ilse Uyttersprotová sa pred deviatimi rokmi stala celosvetovo známou kvôli už vtedy niekoľko rokov starému videu, na ktorom údajne s partnerom súloží na hradnej veži, počas dovolenky v Turecku. Mala ju pri tom natočiť skupinka pobavených poľských turistov.