Zbavte sa vašich maznáčikov, alebo ich zabijeme. Číňania nesmú chovať psov

591

    Miestni úradníci sa tak snažia zamedziť nedodržiavanie zásad hygieny na verejnosti. Počet psov chovaných v čínskych domácnostiach roka na rok rastie.

    „Nikto nesmie vlastniť psa akéhokoľvek druhu,“ píše sa na vchodoch bytových domov. „Vyrovnajte sa s tým sami, alebo výbor zorganizuje skupinu ľudí, aby prišla do vášho domova a psa tam ubil na smrť,“ uviedli úradníci.

    Aj keď v Číne platí ohľadom vlastníctva psov prísne pravidlá, nariadenia v mestskej štvrti Ta-jang ich nebývalo extrémne. Miestna správa už zatúlané zvieratá nechávala zabíjať skôr, terajšie opatrenia sa však vzťahuje aj na zapísaných a očkovaných psov.

    Usmrcovaním zvierat sa Číňania zvyčajne snaží bojovať sa besnotou, ktorá v krajine zabije asi dvetisíc ľudí ročne. V prípade štvrti Ta-jang je dôvodom však len dodržiavanie zásad hygieny.

    Nemenovaný pracovník miestneho výboru uviedol, že nariadenie je vôľou väčšiny z tisícky obyvateľov štvrte. „Psy všade seru a otravujú ľudí. Mnoho obyvateľov si sťažovalo, takže sme vydali vyhlášku, aby sme sa vyhli konfliktom,“ povedal.