Slovan víťazne aj v treťom zápase vonku

1486

HC Slovan gólom Viedenského v poslednej minúte zápasu rozhodli o svojom víťazstve. Taktiež dnes sa domácim podarilo zvrátiť zápas v poslednej minúte, vyrovnali, čím si zachránili aspoň jeden bod do tabuľky.

Ešte sa zápas poriadne nezačal a Barker vystrelil od modrej z ľavej strany, Marek Viedensky puk pred Krošeljom umne tečoval za jeho chrbát. Asistencie: Cam Barker a Milan Bartovič. Marek Viedensky ukončil gólom zápas nad Medveščakom doma a aj ho začal gólom v Záhrebe. V štvrtej minúte Slovan vo vlastnom oslabení zakombinoval v pásme hostí a strelou z ľavej strany prekonáva svojho krajana Krošelja, Žiga Jeglič. Asistencia: Cam Barker.
Ani nie minútu nato Medveščak Záhreb dal gól, Larkin potiahol puk po pravej strane do pásma, posunul Hedbergovi, ktorý na pravom kruhu prenechal puk a z vnútornej strany kruhu Brusta v bránke hostí prestrelil Colby Genoway. Domáci sa tak vrátili do zápasu.
Druhá tretina prebehla bez gólov

V druhej tretine sa obe mužstvá opierali o pozorné výkony v defenzíve. Slovan si v jej úvode zahral presilovku, no nepresadil sa a navyše mohol inkasovať, keď Brust stratil puk a Brule ho takmer dorazil do siete. V 25. minúte odpovedali hostia dobrou strelou Bartoviča a Krošelj si vzápätí poradil aj s veľkou možnosťou Skalického. V 27 minúte mohol ísť do dvojgólového vedenia Slovan. Nagy sa zľava natlačil pred bránku a vypálil, jeho strelu zastavila brankárova lapačka. V druhej časti tretiny si Slovan zahral trikrát v oslabení, ale aj tak dokázal ohroziť súpera. V 38. minúte prišla ďalšia veľká šanca na gól. Kašpar s Nedorostom sa dostali do prečíslenia, dvakrát si šikovne vymenili puk, ale druhý menovaný opäť nevyzrel na oporu domácich Krošelja.

V tretej tretine sa domáci pokúšali streliť vyrovnávajúci gól, no Slovan nepúšťal Medveščak do čistých šancí. V 46. minúte navyše mohli svoj náskok ešte zvýšiť, no dobré príležitosti Kašpara a Nagya vyriešil domáci brankár. Záhreb sa snažil o gól, ale v útoku bol viac-menej bezzubý aj počas ďalšej presilovky,. Za 15 minút tretej časti sa dostali iba do dvoch nebezpečných situácii, ktoré Brust zvládol.

Slovan odolával domácemu tlaku až do záverečných sekúnd. Časomiera ukazovala 28 sekúnd od konca, keď však prišla veľká hrúbka brankára Brusta, ktorý rozohral presne na hokejku Kvapila a ten poslal duel do predĺženia – 2:2.

V ňom však Slovan dokázal vyťažiť triumf a cenné dva body, víťazný gól zaznamenal Starosta – 2:3.

Ďalší duel odohrá Slovan vo štvrtok doma proti SKA Petrohrad (19.30 h).

Medveščak Záhreb – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 6. Genoway (Hedberg, Larkin), 60. Kvapil – 2. Viedenský (Barker, Bartovič), 5. Jeglič (Barker), 63. Starosta (Kašpar)

Medveščak: Krošelj – Mäntylä, Gysbers, Morrisonn, Kinrade, Katic, Larkin, Deutsch, Jurčina – Smoleňák, Mertl, Kvapil – Giliati, Brule, Bjorkstrand – Hedberg, Genoway, Jämtin – Glumac, Zanoski

Slovan: Brust (Garnett) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Sersen, Kozák, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan