Žena radšej bankovky zhltla, než by sa o spoločné úspory rozdelila s ex-partnerom

713

Kam až môže dôjsť hlad po peniazoch, ukázal prípad dvadsaťosem ročnej Kolumbijčanky, ktorá zhltla 90 sto dolaroviek, aby ich nemusela vydať svojmu bývalému partnerovi.

S úpornými bolesťami v bruchu skončila tento rok na jar v kolumbijskej nemocnici dvadsaťosem ročná Sandra Milena Almeida potom, čo zjedla 90 sto dolárových bankoviek.

Lekári zistili, že žena trpí nepriechodnosťou čriev a poslali ju okamžite na operačnú sálu. Aké bolo ich prekvapenie, keď v jej žalúdku objavili sto dolárové bankovky, starostlivo zvinuté do ruličiek. Päťdesiat sedem ich vytiahli, ale zvyšok obnosu už skončil v ženiných črevách.
„Zostávajúce bankovky vyšli z jej tráviaceho traktu prirodzenou cestou, ale asi si dokážete predstaviť, v akom boli stave,“ naznačil chirurg Juan Paulo Serrano.

O prípad sa prirodzene začala zaoberať kolumbijská polícia, ktorá pojala podozrenie, že Sandra chcela doláre nelegálne vyviezť z krajiny. Pri výsluchu však vyšlo najavo, že žena sa týmto zúfalým aktom iba pokúšala zachrániť svoje úspory. So svojím partnerom si chceli našporiť peniaze, aby sa mohli presťahovať za lepším živobytím do Panamy. Predali preto nábytok, motorku, elektroniku a iné veci, lenže v ich vzťahu to medzitým začalo vážne škrípať. Muž sa nakoniec rozhodol dať Sandre kopačky a žiadal polovicu ich spoločných úspor, ale jeho priateľka o tom nechcela ani počuť. Namiesto toho zmotala bankovky do ruličiek, zabalila ich do plastovej fólií a zviazala gumičkami. Potom ich jednu za druhou zhltla a zapila vodou. Čoskoro nato začala mať veľké bolesti žalúdka.

Nemocnica Sandre vyoperované bankovky vydala, ale ako tá s nimi po návrate domov naložila, už nie je známe, pretože žena odmietla novinám čokoľvek bližšieho oznámiť.