Obeť hromadného znásilnenia v talianskom Sorrente prehovorila o najhoršom zážitku svojho života. Britská turistka (50) opísala chvíle, kedy bola znásilňovaná skupinou mužov, zatiaľ čo sa nemohla brániť, pretože bola zdrogovaná. Päť mužov bolo už zatknutých a obvinených, ďalší spravodlivosti stále unikajú.

K incidentu došlo v roku 2016, keď britská turistka z Kentu do Sorrenta pricestovala aj s dcérou na dovolenku. Tam jej v hoteli dvaja zamestnanci dali do pitia drogy a počkali, až bude omámená a bezmocná. Potom ju odviedli na izbu, kde ju hromadne znásilnili so svojimi kamarátmi.

Na súde žena, ktorej meno nesmie byť z právnych dôvodov zverejnené, prehovorila o tom, čo sa stalo. „Pod vplyvom drog ma zobrali do izby. Bolo ich aspoň desať, všetci boli mladí a nahí,“ vypovedala žena na súde. Všetko pre ňu bolo hmlisté a zmätené, ale na tú hrôzu nezabudla.

„Bolo to, akoby som bola mimo svojho tela. Cítila som, že nemám kontrolu nad svojím telom ani nad tým, čo sa deje. Spomínam si, že jeden z nich mal na krku vytetovanú korunu,“ dodala zneužitá žena. Polícia už v súvislosti so znásilnením zatkla päticu mužov, z ktorých všetci pracovali priamo v hoteli.

Spútaná Nemka v rímskom parku. Talianskom sa šíria sexuálne útoky na ženy

Antonino Miniero, Gennaro Davide Gargiulo, Fabio De Virgilio, Raffaele Regio a Francesco D’Antonio boli členmi skupiny Bad Habits (Zlozvyky). Znásilnenie britskej turistky si nahrávali na video, fotili ho a snímky aj videá zdieľali v rovnomennej skupine na WhatsApp.

Hromadné znásilnenie turistky na talianskej pláži: Dievča chceli aj utopiť!

Polícia teraz skúma zábery a pátra po ostatných sexuálnych násilníci. „Ide o veľmi vážny incident, ktorý vrhá zlé svetlo na náš región. Dúfam, že zadržaní budú spolupracovať s políciou. Sme tým všetci veľmi šokovaní a smutní z toho, čo stalo,“ vyhlásil starosta Giuseppe Cuomo.