Myslí si to niekdajší šéf separatistických vojsk na Donbasu Igor Girkin nazývaný Strelkov.
Strelkov to v pondelok vyhlásil v rozhovore pre povstaleckú agentúru Novorossija.
Moskva Strelkova v auguste z bojovej zóny na východe Ukrajiny odvolala, pretože jeho militantné stanoviská bránila akémukoľvek dialógu medzi Kremľom a ukrajinským vedením. Bývalý plukovník ruskej vojenskej rozviedky GRU sa po vynútenom odchode z bojiska uchýlil do ruského hlavného mesta, odkiaľ svojich nástupcov v Doneckej a Luhanskej oblasti tvrdo kritizuje.
Strelkov považuje za zradu prímerie, na ktorom sa začiatkom septembra v bieloruskom Minsku dohodli zástupcovia Kyjeva a separatistov. Samovražedná je podľa neho aj roztrieštenosť povstaleckých bojovníkov, ktorí nepodliehajú jednotnému vedeniu.
„K moci (v Donbasu) sa teraz dostala skupina ľudí, ktorá chce všetko pochovať a maximálne na tom zarobiť,“ povedal Strelkov v rozhovore pre povstaleckú agentúru. „Sľubovať budú mnoho. Peniaze skutočne budú uvoľnené, ale medzi ľudí sa nedostanú. Polovica zostane na účtoch v Rusku, druhá vo vreckách ľudí, ktorí boli dosadení do riadiacich funkcií v ľudových republikách, „povedal Strelkov.

















































