Agenti FBI už nikdy nesmie platiť za sex, inak prídu o prácu

342

    Nariadenie ministerstva prišlo v reakcii na škandál zverejnený minulý mesiac. Agenti Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA) sa zúčastnili sexuálnych orgií poriadaných latinskoamerickými drogovými kartelmi, píše agentúra AFP.

    Sedem z desiatich agentov DEA v Kolumbii pripustilo, že sa zúčastnilo orgií, väčšina z nich sa konala v bytoch, ktorých nájom platia USA.

    „Hoci niektorí agenti DEA to odmietajú, podľa informácií vyšetrovateľov museli vedieť, že prostitútky dostali peniaze od kartelov,“ vyplýva z vyšetrovacieho spisu.

    Minister spravodlivosti USA Eric Holder povedal, že platenie prostitútok „ohrozuje základ misie“, pretože môže viesť k vydieraniu a obchodovaniu s ľuďmi. „Zamestnanci ministerstva si nesmu najímať prostitútky ani v krajinách, kde je takéto správanie legálne alebo tolerovane,“ uviedol Holder.

    Nariadenie sa týka viac ako sto tisíc zamestnancov ministerstva spravodlivosti, z ktorých mnoho pracuje v zahraničí. Tým, ktorí nariadenie porušia, bude pozastavená činnosti či budú prepustení, varuje ministerstvo.