Anonymous vyhlásilo americkému prezidentovi vojnu. Toto spoločenstvo hackerov hrozí Donaldovi Trumpovi, že odhalí jeho finančné a osobné vzťahy s ruskou mafiou.

„Vy máte finančné aj osobné väzby s ruskými gangstrami, s obchodníkmi s deťmi a s praním špinavých peňazí,“ napísala skupina Anonymous na Twitteri. „Informácie nemiznú. Všetko je to vonku. Ďalšie 4 roky budete ľutovať.“

Anonymous trump 01Avšak hackeri neposkytli pre svoje tvrdenia dôkazmi a ani neprezradili, aké majú s týmito informáciami úmyslami. Útok prišiel potom, čo odišiel šéf CIA John Brennan.

„Falošné správy,“ napísal na správu britský špión Christopherom Steele, ktorý tvrdí, že Donald Trump zaplatil prostitútkam, aby sa vymočil na jeho posteľ v jednom moskovskom hoteli ako „špinavý protest“ proti Barackovi Obamovi, ktorý predtým bol v rovnakom hotelovom apartmáne. Donald Trump opísal tento útok ako falošné správy od chorých ľudí.
Anonymous trump 02To nie je prvýkrát, čo sa spoločenstvo Anonymous zameralo na Donalda Trumpa. V marci 2016 vyhlásilo totálnu vojnu na prezidentského kandidáta a hrozilo mu, že mu vypne jeho webové stránky a odhalí to, čo nechce, aby verejnosť vedela. Hnutie Anonymous potom tvrdilo, že na Pastebin sa objavilo telefónne číslo a číslo sociálneho zabezpečenia Donalda Trumpa, a vyzvalo stúpencov k začatiu vlastného vyšetrovania tohto diktátora.

Vo videu skupina vyzvala každého človeka, ktorý vie robiť s počítačom, aby sa spojil s #OpTrump s cieľom sabotovať prezidentov brand. Avšak o niekoľko dní neskôr prišiel Anonymous Patriots s tým, že išlo o útok na slobodu prejavu.

  „Cítime obavy z operácie, ktorá sa začala v našom mene. Niektorí ľudia podporujú túto operáciu. My, Anonymous, sme vždy hájili slobodu prejavu. My, Anonymous, vás varujeme pred klamstiev a podvody. „